Tip: Adrian Belew Power Trio (USA) vystoupí v Olomouci

Napsáno: 14. dubna, 2017

Fenomenální a slovutný Adrian Belew, kytarista legendárních King Crimson vystoupí se svým Power Triem již v sobotu 22. dubna 2017 ve 20 hodin v olomouckém S klubu.

Americký hudebník Adrian Belew patří k nejinvenčnějším kytaristům a zpěvákům se širokým stylovým záběrem. Od počátku osmdesátých let minulého století až do roku 2013 byl frontmanem věhlasné progressive rock hrající kapely King Crimson, kde hrál a zpíval, a to na takových zásadních albech, jakými byly (a dodnes jsou) Discipline, Beat, Thrak nebo Power to Believe.

Významná byla Belewova spolupráce s Davidem Bowiem, který jej v roce 1977 pozval na světové turné k legendárním titulům Low & Heroes. O rok později se Belew objevil na Bowieho živém dvojalbu Stage, a taktéž na posledním albu berlínské trilogie Lodger. V roce 1990 jej doprovázel na světovém turné Sound+Vision.

Belewův talent objevil Frank Zappa, který svůj hudební objev pozval na konci sedmdesátých let k natáčení svého vynikajícího alba Sheik Yerbouti. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let působil Adrian Belew v kultovních Talking Heads, s nimiž nahrál klíčové album Remain In Light.

V minulosti spolupracoval mj. s Nine Inch Nails, Porcupine Tree, Laurie Anderson, Paulem Simonem, Bélou Fleckem či Herbie Hancockem. Odborná kritika také vysoce oceňuje jeho sólovou tvorbu. Od roku 1982 vydal doposud 15 studiových alb. Sólovou kariéru zahájil debutem Lone Rhino, po němž přišel albový počin Twang Bar King, silně ovlivněný rhythm´n´blues. Vydával však i experimentální hudební snímky, stejně jako akustické písničkářské desky.

V Olomouci zahraje A. Belew se svým Power Triem (Julie Slick na baskytaru a Tobias Ralph na bicí) kromě vlastní tvorby také kousky z autorské dílny (a repertoáru) King Crimson, Davida Bowieho, respektive Franka Zappy.

Předprodej v síti Ticketportal a v Bounty Rock Cafe Olomouc.
Vstupné v předprodeji 599 Kč, na místě 650 Kč.

Koncert pořádá Bounty Rock Cafe Promotion.

Událost na FB naleznete ZDE.

Zdroj: Bounty Rock Cafe Promotion.

Komentáře uzavřeny...