Pořady na stanici Radiocyp.cz

Jelikož se může velmi lehce stát, že v proudu hudby na stanici Radiocyp.cz minete některou z našich relací, rozhodli jsme se jich několik shromáždit v tomto archivu.

 

slovokhudbe

Slovo k hudbě – Hudba k slovu


Pořad o alternativní hudbě, jehož autorem je nestor ostravské alternativní scény Martin „Rejža“ Režný, který sám působil ve významných ostravských seskupeních (Psychologie domácích zvířat, V koupelně je břitva, Ghettoswingers, Ošklivý Herbert aj.). Křížem krážem alternativou. Zasvěcené průvodní slovo i hudební sonda napříč žánry a hudebním světem. Nenásilnou a pou- tavou formou se dozvíte kvantum zajímavostí, respektive uslyšíte spoustu inspirující a vskutku originální hudby (FPB, Cirkus Fish, Fujii Kihlstedt, Idiot Flesh, Orthotonics, The EX, Merkuria, Een Rodje Holland,     Love Split, Roof). Alternativa jako řemen!!! Ve zdejším archivu máte možnost slyšet úvodní dvě části pořadu Slovo k hud- bě – Hudba k slovu. Chystáme další díly s inovovaným názvem „Protizvuk“.
Délka: 43:55 min


melichar

Tajuplný Oslov


Relace z dílny Petra Melichara o historii především havířovské hudební scény (tato byla na úze- mí bývalého Československa v 80. a 90. letech uplynulého století opravdovým pojmem). Jak už bývá u takových pořadů zvykem, má i tento své přesahy –  a dostává se tak svým širším zábě- rem za hranice Havířova. Odlehčené a věcné povídání „o tom, jak to bylo a je“ . Momentálně jsou k dispozici tři díly. Poměrně přesný a jasný archeologický průzkum od konce sedmdesátých let minulého století až do dneška. Archeologie, vykopávky, současnost: Věci, které jen tak neuslyšíte (Betonová zahrada, Masomlejn, Brumerová & Prouza, Dech noci, Mroš & The Voices, Fossil, Radegast, Taky Lidi a další)!!! I historiie se dá dělat uvolněně! Petr Melichar zná „mapu“. Jako znělka tohoto rozhlasového cyklu je použit fragment skladby Tajůplný Oslov z repertoáru staré kapely Morální tyfus z již zmíněného Havířova. Při pojmenování pořadu se nechal autor inspirovat právě názvem tohoto opusu. Oslovem je míněna zdejší aglomerace. Tato „one man voice show“ byla dříve vysílána na zaniklém internetovém rádiu Dráťák. Zde archivované části relace byly vytvořeny už pro vysílání a potřeby naší stanice.
Délka: 53:44 min


martinpalka

Život a cesta pana O. M.


Martin Pálka (1971) – básník, textař. Tvorbě se věnuje již řadu let, začínal texty písní pro vlastní kapely. První ucelená sbírka vyšla v roce 1993 vlastním nákladem pod názvem Moje patvory. Druhá v roce 2002 s titulem Život a cesta pana O. M., jež je zároveň titulem tohoto audio pro- jektu, se skvělou hudbou Martina „Piňdy“ Melichara, Dušana Zajace a Petra Zemana, vyda- ném v roce 2003. Jako komponovaný pořad byl prezentován v rámci poezie malých divadelních forem v klubovém scénickém provedení. Obrazy pro Vaše uši!!!
Délka: 46:14 min


protizvuk

Protizvuk


Pokračování pořadu Slovo k hudbě – Hudba k slovu (viz výše). Nová relace z produkce Martina „Rejžy“ Režného. Aktuální dva díly jsou zaměřeny na jazz a jeho všemožné podoby. Jazz jako fenomén, který inspiruje, stejně jako přijímá a vstřebává nově podněty. Ve dvou dílech „Jazzo- vého okénka“ uslyšíte: Otomo Yoshide`s New Jazz Orchestra; Evan Parker & John Wiese; Aki Takase & John Edwards & Tony Levin & John Tchicai; Mostly Other People Do the Killing; Lounge Lizards; Spring Hell Jack & The Blue Series Continuum a Denison Kimball Trio. Od mainstreamu k jaazcore    a dalším hudebním divočinkám v jazzovém hávu. Příjemný poslech!
Délka: 41:16 min

Připravujeme: Na břehu stoky aneb PartiCYPace – pořad (zejména) o Ostravě (hudba, poezie, kultura, rozhovory, aktuality apod.)

Komentáře uzavřeny...