Statické divadlo: Dvojitá premiéra truchlohry Útěk ve Staré Aréně

Napsáno: 15. ledna, 2018

Kdo je překvapen, není připraven! Statické divadlo se k vám plouží s premiérovou hrou, nesoucí dynamický titul Útěk

V únoru se v ostravské Staré Aréně odehraje divadelní dvojpremiéra, která vskutku bude efemérním, avšak svěžím poryvem v houštinách ostravské divadelní scény. Možná. V každém případě se odehraje premiéra. Truchlohra o třech dějstvích Útěk je minuciózní analýzou soudobé i mimodobé společenské reality, mrazivým karnevalem všednosti a vůbec vděčným předmětem univerzálních, oslavných floskulovitých popisů. Ostatně uvidíte sami a uvidíte, že taky nebudete mít slov.

Dvojice premiér se odehraje ve Staré Aréně na Masarykově náměstí v Ostravě v pátek 9. a neděli 11. února 2018, vždy v 19.30 hodin. První repríza bude následovat tamtéž v březnu. Prodej vstupenek na obě únorová představení probíhá ve Staré Aréně, respektive na on-line na webu ZDE.

Statické divadlo je personálně chudý soubor, provozující nonartificiální minimalistické alternativní autorské divadlo bez přívlastků. Z mohutného teoreticko-konceptuálního substrátu vyrůstají skromné plodnice, povlávající mezi hlubokou filosofií a groteskou. Vedoucím a zároveň nejskromnějším členem souboru je Jakub Tichý, který, vedle účinkování v jedné z hlavních rolí, je pod aktuálním projektem podepsán i jako autor, režisér, dramaturg, autor námětu a v dalších blíže neurčených určeních. Hereckou a kafralskou sestavu doplňují Ondřej Turoň, Josef „Chose“ Jusku a Radoslav „Pekel“ Piekelnicki. Živý hudební doprovod obstarává Jan „Bogy“ Lörincz alias Karpatská drůbež.

Statické divadlo vlastními slovy:

„Ještě jako herecké duo Tichý & Turoň – pod názvem Statické divadlo Jakuba a Ondřeje –  jsme za metainscenaci Zánicky dostali ocenění v kategoriích „nejlepší autorský text“ a „nejlepší jevištní tvar“ na krajské přehlídce studentského a experimentálního divadla v Ostravě (2016). S tímto jevištním tvarem jsme pak spolu dějinami kráčeli napříč naším požehnaným státem po řadě pódií i nevyvýšených povrchů na mnoha památných místech, počínaje matkou měst a hlavou království Prahou a konče frýdecko-místeckou Hospodou U Arnošta. Nová hra Útěk je naším prvním „celovečerním“ projektem.“

Zdroj: Jakub Tichý / Statické divadlo

Informace o dvojité premíéře představení Útěk naleznete také ZDE.

Komentáře uzavřeny...