Pouliční karneval Ostrava se nebojí

Napsáno: 19. dubna, 2016

Neformální aktivistický kolektiv Probuď domy chystá na sobotu 23. dubna 2016 pouliční karneval pod názvem Ostrava se nebojí, který se bude konat především na oslavu solidarity a otevřenosti vůči lidem v nouzi či na útěku. Karneval začíná ve 13 hodin v Husově sadu v centru Ostravy – a jeho název vysílá jasnou zprávu do světa: Ostrava se nebojí! Účast přislíbili zástupci Iniciativy Hlavák, pražského Autonomního sociálního centra Klinika, DiEM25 nebo členové Zelené re:vize a Mladých zelených.

Nebojíme se vystupovat proti nacionalismu a jiným formám fanatismu! Přijďte se nebát s námi.

S jarem se bohužel probouzí i touhy pochodovat městem a vyjadřovat nenávistné postoje k migrantům a dalším skupinám, které nezapadají do představ o tom jediném správném českém národě. My ale odmítáme přenechat ulice Ostravy takovým touhám. Naší zbraní bude nejen solidarita, ale takě hudba, dobré jídlo a chuť hledat společnou řeč.

STREET PARTY – DJS – BUSKING – PRŮVOD – BENEFIČNÍ TETOVÁNÍ – CESTOPIS Z KURDISTÁNU – DÍLNA NA VÝROBU MASEK A TRANSPARENTŮ – ARABSKÁ POEZIE – FNB OBČERSTVENÍ – SLACKLINE – DĚTSKÝ KOUTEK – PROSLOVY

Srdečně zvou organizátoři

Ostrava se nebojí

Komentáře uzavřeny...