Multikontakt M. Adamovského ve Fotografické galerii Fiducia

Napsáno: 11. listopadu, 2017

Fotografická galerie Fiducia v centru Ostravy (je součástí komplexu Antikvariátu a klubu Fiducia) zve na zahájení výstavy Michala Adamovského pod názvem Multikontakt, které se koná v sobotu 11. listopadu 2017 v 18 hodin.

O fotografické výstavě z cyklu Multikontakt

„Ačkoliv je při pohledu na celý cyklus divák konfrontován se sítí vrstev abstraktních struktur, fotograf Michal Adamovský během tvůrčího procesu vycházel ze staršího cyklu dokumentárních fotografií (Yoga People, 2010) a sítotisků (Siločáry, 2012 – byly tvořeny a realizovány společně s Martinem Kaftanem). Díla vznikla jako kontaktní otisk přímým dopadem světla na velkoformátové bromostříbrné papíry skrz speciálně připravené šablony, díky nimž došlo ke specifickému vytvoření hloubky a prostoru v ploše fotografie. Prostoru, který může být pohledem z výšky na dnešní složitou světelnou síť během nočního přeletu pevniny, pohledem vzhůru na jasnou noční oblohu nebo vrstevnatým splynutím obojího.“

Nedílnou součástí ostravské expozice bude zvuková instalace Jakuba Rataje.

Michal Adamovský (1982, Plzeň) – v současné době student doktorského programu na FAMU, kde se zabývá mezioborovým vztahem fotografie a autorského práva. Absolvoval právnickou fakultu a po zkušenostech nabytých u prof. Jiřího Srstky v DILIA absolvoval magisterské studium na katedře fotografie FAMU v ateliéru Štěpánky Šimlové. Vystavoval v řadě českých i zahraničních galerií (např. Galerie Langhans Praha, Exhibit N. 9 v New Jersey, Chung – Ang Art Centre v Soulu aj.). V současné době je ředitelem neziskové organizace Fair Art.

Po vernisáži proběhne hudební improvizace Jakuba Rataje a Michala Adamovského.

Výstava potrvá do 8. prosince 2017.

Komentáře uzavřeny...