Michal Drozen vystavuje v ostravské Galerii Dole

Napsáno: 22. května, 2015

Michal Drozen, Little heroes, 2014, olej na plátně, 35 x 20 cmV pondělí 25. května 2015 se koná v ostravském Antikvariátu a klubu Fiducia (Galerie Dole) zahájení výstavy Michala Drozena, nazvanou Little Heroes.

Vernisáž začína v 18 hodin úvodním slovem kurátora Petra Vaňouse.

Výstava potrvá do 13. července 2015.

MICHAL DROZEN NET

Michal Drozen (* 1989) absolvoval v letech 2008-20014 pražskou Akademii výtvarných umění  (ateliér kresby / škola Jiřího Petrbok). V roce 2011 a následně roku 2013 pobýval na stáži v ateliéru ilustrace a grafiky na VŠUP (u Juraje Horváta). Mezitím, konkrétně  v roce 2012, absolvoval zahraniční stáž v ateliéru malby Vaasta Colsona na Koninklijke Academii Schone Kunsten v belgických Antverpách. V roce 2014 obsadil třetí místo v Ceně kritiky za mladou malbu. Autor se věnuje kresbě, malbě, tvorbě obrazu, také píše. Ve výrazu nerozlišuje hranici mezi kresbou a textem. S jeho obrazy jsme se mohli naposledy setkat na jaře tohoto roku v rámci výstavním cyklu Start Up v Galerii hl. m. Prahy (projekt Start Up End Down). Výstava Little Heroes v ostravské Galerii Dole představí část Drozenovy diplomové práce zaměřené na sebereflexní zpodobení – autoportrét. Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.

Michal Drozen, Little heroes, 2014, olej na plátně, 35 x 20 cm

Hlavním motivem tvorby Michala Drozena jsou upřímné, někdy až sebeironizující autoportréty. S jejich malováním začal ve třetím ročníku na pražské akademii. Jeho absolventská práce s názvem Indie Hero zobrazuje Michala v nadživotní velikosti, jde o jakýsi osobní lifestylový deník, kde můžeme číst záznamy prostřednictvím různých módních kreací, z nichž některé jsou úsměvné, jako například když se oblékl do sloního pyžama.

Michal nechává – čas od času – do svých obrazů vstupovat svoji přítelkyni Lindu, která je fotí na různých civilních místech, a tyto společné snímky slouží Michalovi jako předlohy k novým plátnům. Zesiluje se tak v nich charakter sociálního doku- mentu, zachycují obyčejné situace, prostředí a hrdost mladého páru.

Komentáře uzavřeny...