Małgorzata Wielek-Mandrela: „Pod wlos“ – Prázdninová výstava ve Fiducii

Napsáno: 10. července, 2012

V pondělí 9. 7. 2012 bude v galerii Dole (Fiducia) zahájena výstava mladé polské malířky Małgorzaty Wielek-Mandrely, nesoucí název „Pod wlos“. Vernisáž, která proběhne za osobní účasti autorky začíná v 18 hodin.


Małgorzata Wielek-Mandrela – narozena 1976; 1997–2002 studium ASP Kraków, ateliér prof. A. Brickena; 2006–2009 doktorandské studium ASP Kraków (2009 doktorát).
V plátnech malovaných nejčastěji olejem rozvíjí malby tématiku vrstvení ve vztahu k proměnlivě zahušťovaným plochám, často i ve spojitosti s (ne)přítomnými bustami či polofigurami, které jako atribut zastupuje např. ponechaný účes. Tematika zvnějšněného nitra nebo naopak znejednoznačtělého
prvního plánu spolu s často využívaným motivem ženských vlnících se vlasů, amorfního, komplikovaně pročleněného pozadí nebo i dalších rodících se nebo naopak se rozpadávajících hmotových shluků nese zřetelné konotace k východiskům mezinárodního surrealismu spolu s pozoruhodnými afinitami směrem k tvorbě české malířky Toyen. Pro autorku se jedná teprve o druhou výstavu v České republice, přičemž první proběhla v roce 2007 v olomoucké Galerii U mloka.
Výstava potrvá do 7. 9. 2012.
Antikvariát Fiducia a Galerie Dole mají otevřeno celé léto v pracovní dny od 10 do 18 hodin. Fotografická galerie Fiducia bude v srpnu zavřena.

Komentáře uzavřeny...