Kylesa roztočí svá zkalená a psychedelická kolesa v Barráku!!!

Napsáno: 01. července, 2014

Kylesa (USA) vystoupí na jediném koncertě v ČR, a to v ostravském klubu Barrák!

 

Před plným festivalovým proudem, ještě jedna pořádná akce. Již v neděli 6. července 2014  si pro Vás klub Barrák připravil akci, která ostravské koncertní dění pravděpodobně posuna o nějakou tu příčku nahoru. Na zdejším podiu vystoupí agilní americká partička Kylesa.

O tomto pozoruhodném seskupení  toho již bylo řečeno víc než dost; každopádně jistě platí jedno: Je to kapela, která vždy dokáže překvapit!  V průběhu let si Kylesa prošla spletitou cestou plnou sludgo- vého bahna, pomalé a naléhavé temnoty či psychedelického rocku, aby ve finále vykrystalizovala do nynější podoby, kde se ochomýtá kolem progrese nebo třeba také klasického rocku. To vše zahaleno do černého hávu textů, ve kterých najdete spoustu symbolů a reflexi dnešní – ne zrovna veselé – doby.

Sestava se postupem času proměnila, ale jedno je jasné; pořád je to spíše rodina alternativně smý- šlejících lidí, která se vypracovala z hlubin undergroundu až na festivalovou úroveň.

Kromě dvou hlavních tahounů, kytaristky a zpěvačky Laury Pleasants asistující charismatickému Phillipu Copeovi, který se věnuje stejné zálibě v kytarových riffech a výborných textech, doplňují sestavu Kylesy – a teď pozor! -, dvoje bicí Carla McGinleyho a Erica Hernandeze  a Chase Rudeseal, obsluhující basovou kytaru či theremin. Sound souboru je pestrobarevnou koláží všeho, čím si za léta existence prošel.

Diskografie této smečky je mimořádně výživná. Poslední deska ‚Ultraviolet‘ je zaměřená spíše na ly- riku, oproti tomu o rok starší výběrové album starých fláků ‚From the Vaults, Vol. 1‘  zarazí posluchače do země a už je nepustí ven… Setlist všech koncertů bývá pestrý, takže každý se určitě dočká „té své“ skladby. A kdo nezná, nevadí … Pozná – a rád.

Turné doplňují LAZER/WULF, kteří míchají matematické a technický vymazlené melodie společně      s metalovou špínou ne nepodobnou kapelám jako právě Kylesa, Torche nebo Intronaut.

Koncertu těchto dvou výborných skupin bude asistovat Archibald Tuttle, lokální začínající kapela, kombinující sedmdesátkové rockové vyhrávání s metalem, místy se pouštějící do hlubokých pasáží, brodících se v pomalém bahně.

Tento koncert se může stát vydatným a chutným chodem pro všechny, kteří rádi ochutnávají a po- znávají nové věci.

Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Vstupenky je možné pořídit od 190,- Kč v předprodeji v prodejně Hudební svět pod klubem nebo prostřednictvím sítě Eventim. Na místě pak bude vstupenka stát 250,- Kč.

Komentáře uzavřeny...