Kukačka: intervence, instalace, infiltrace / Negalerijní prezentace

Napsáno: 08. října, 2012

Kukačka: intervence, instalace, infiltrace / 3. ročník festivalu Kukačka se uskuteční v termínu 8. října až 11. listopadu. 2012
Místem konání budou především ulice města Ostravy, část programu proběhne také v prostorech některých zdejších institucí.
Slavnostní zahájení přehlídky se koná ve čtvrtek 10. října 2012                 v 18 hodin v Antikvariátu a klubu Fiducia.
Zahajovací program:
– přednáška Libora Novotného – Něco venku
– vystoupení WickwarAlbert complex /ambient, noise, glitch-pop/
After party:
Kukačka opening party ve 20.30 hod. v pubu U Peciválů, Stodolní 851/4, Ostrava
Kukačka je ostravská platforma negalerijní prezentace současného umění, inspirující se hnízdním parazitismem kukačky obecné. V jeho intencích se snaží vstupovat do veřejného prostoru města, který si podmaňuje, využívá jej nebo s ním jen prostě koexistuje. Některé vstupy jsou nepřehlédnutelné, jiné téměř na hranici lidského vnímání. Orientaci v terénu proto usnadňuje webová aplikace poskytující indicie, na základě kterých lze začít s pátráním podobným dětské hře či urban-artové verzi geocachingu.
„Naší ambicí není stavět na primárně efektních realizacích. Páteří Kukačky by měly být spíše nenápadné vstupy, které invenčním způsobem komunikují se svým okolím. Vzhledem k úzké provázanosti mezi „artefaktem“ a daným místem je na každém z tvůrců zvolit adekvátní formu i prostor k prezentaci.
K tomuto účelu budou využita jak veřejná prostranství, tak i objekty ve správě města či objekty poloprivátní (úřady, výlohy obchodů, vnitrobloky obytných domů atd.). „Kukaččina vejce“ budou metamorfovat do podoby instalací, site-specific objektů, video/sound artu, soch, stick artu či
jiných výrazových forem. Jediným významným kritériem je skutečnost, aby tyto realizace reflektovaly identitu daného místa.“ (zdroj: www.kukacka.org)
Participující autoři:
Mark Divo, Alice Morey, Jesus Marin, Jan Prošek, Eva Pelechová, Bára Belzová, Adam Chmiel, Pavel Karous, Janek Rous, Pavla Malinová, Jakub Geltner, Martin Bražina, Viktor Vejvoda, Nina Šošková,Oldřich Morys, Adam Stanko & Helena Sequens, Kateřina Olivová, Jana Hradcová, Juraj Jakubčiak, Bára Kamínková & Jan Čermák, Kateřina Sudolská, Petr Kincl, Patrik Kriššák, Jana Zhořová, Libor Novotný, Tomáš Knoflíček a další.
Doprovodné a časově omezené akce:
10. 10. 2012 od 18:00
Libor Novotný – Něco venku (přednáška v Antikvariátu a klubu Fiducia)
10. 10. 2012 od 20:30
Opening Party u Peciválů
10.–12. 10. 2012
Galerie Ducato a Minimální kino (mobilní galerie před multižánrovým prostorem Cooltour)
16. 10. 2012 od 18:00
Jan Zálešák – Podoby umělecké angažovanosti
(přednáška v Antikvariátu a klubu Fiducia)
7. – 9. 11. 2012
Janek Rous – Čekání na otočení (vícedenní happening na řece Ostravici)
D.I.V.O. Institute Presents Ostrava (termín a místo budou upřesněny)

Komentáře uzavřeny...