Dream Factory Ostrava (více informací viz „Celý příspěvek“)

Napsáno: 09. května, 2013

Již 5. ročník ostravského divadelního festivalu Dream Factory opět přináší začátkem června v šesti dnech (4. až 9. června 2013) a v desítkách představení kvalitní výběr toho nejlepšího z českého divadelního dění. Dejvické divadlo, Reduta Brno, Divadlo v Dlouhé atd atd.
Program doplňují ale třeba i zahraniční představení (Slovenské Divadlo Stoka a Maďaři – jde               o pohybové divadlo čili jazyková bariéra nehrozí) nebo objevitelská překvapení. Z těch bych vypíchl určitě hudebně výtvarnou výpověď Mrkev v řiti a křik souboru MeNe KeKeL v prostoru Staré Arény.
Programová nabídka je opravdu „nabitá“ a lákavá, třeba v sobotu 8. června nás čekají tři vynikající divadelní  počiny: nejprve v 16 hodin Tichý Tarzan Divadla na Provázku (představení o dnes světoznámé kyjovské legendě fotografie Miroslavu Tichém – za jeho ztvárnění bodovala Ivana Hloužková v Cenách Radoka i Thálie), následně v 19 hodin v prostorách Dolu Hlubina Den Opričnika    s šíleným Karlem Dobrým a ve 21 hodin muzikál o architektech Gočárovi, Janákovi a Plečnikovi, nesoucí titul Divadlo Gočár. Autorem je Miloš Orson Štědroň, jenž mě už fascinoval dá se říci antimuzikály Kabaret Ivan Blatný nebo Lamento.
Nenechte si ujít!
MartinRežný

Komentáře uzavřeny...