Buryho pozvánka na červnové akce U Peciválů

Napsáno: 01. června, 2016

Čaute!

Začíná další měsíc, a proto si Vás dovolujeme pozvat na nadcházející hudební akce, které se budou konat v ostravské restauraci U Peciválů (Stodolní 4) v rámci projektu “Kulturní Pecivál“. Všechny koncerty proběhnou na zahrádce (díky možnosti jejího zastřešení za jakéhokoli počasí!) od 20 hodin –  a jako vždy bude vstupné nula až dobrovolné.

Ve čtvrtek 2. 6. zazní tradiční řecká hudba v podání kapely REBETIKO z Ostravy. Kolik pocitů vůní barev a obrazů dokáže u milovníků této hudby vyvolat jedno jediné slovo! Je v ní slyšet smích i slzy oddanost, steně jako žárlivost či pokora – a v posledku i hrdost národa nezlomeného ničím vnějším; národa, který nikdy neklesá na mysli a vždy, když už není kam couvnout, se vzchopí k protiútoku…

rebetiko

Následující čtvrtek 9. června vystoupí skupina JESETER, která si dala za cíl interpretovat hudbu legendární skupiny Yes. Tento náročný úkol přešel později do jejich vlastní tvorby, který je touto legendou, společně s ostatními, jako jsou Pink Floyd apod., poznávacím znamením. Jedná se tedy o čistokrevný progresivní rock, chcete-li dříve art-rock, jenž je charakteristický prokomponovaností, nápaditou instrumentací a muzikantským umem.

jeseter plakat

O týden později, ve čtvrtek 16. 6. nám zahraje ostravská alternativně rocková kapela LINE, v čele s charismatickým malířem a hudebníkem Davidem Johnem Lloydem, která na zahrádce U Peciválů představí skladby ze svého stále aktuálního debutového alba “Left Side Of The Dial“.

line

Na konec školního roku (čtvrtek 30. 6.) máme připraven rovnou dvojkoncert. PERIFERIC z Orlové, hrající grunge, nejsou žádnými nováčky, co se týče vystoupení v Peci. Aktuálně budou propagovat své nové album “R evolt… In Heart“. Poté se tato kapela přetransformuje v uskupení PEARL TEN. Máte rádi legendární album “T en“ od Pearl Jam? A chcete jej slyšet naživo? Tak dojděte! Za pěkné vysvědčení – hudbu!

peri pearl

O dalších chystaných akcích se dozvíte ZDE.

Za Pecivála s pozdravem

Bury

Další odkazy:

www.facebook.com/UPecivalu
www.upecivalu.cz

 

Komentáře uzavřeny...