Antikvariát a klub Fiducia zve na ostravské náměstí Dr. E. Beneše

Napsáno: 23. května, 2017

Je náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy opravdu náměstím, anebo pouze průchozím prostorem se zablácenou stezkou?  Trápí vás, jak vypadá? Přijďte na guerillovou akci, konanou na tomto místě, pomozte vyrobit lavičky, užijte si pěkné dopoledne s dětmi, případně diskutujte o budoucnosti náměstí.

V měsíci červnu budeme pokračovat benefiční akcí, načež náměstí postupně společně zkulturníme tak, aby přestalo být pouhým průchozím místem. (Viz níže: Ad Připravujeme na červen)

Program na náměstí Dr. Edvarda Beneše v neděli 28. května 2017 v době od 10 do 18 hodin

10.00 hodín

Workshop – Výroba laviček 

Přijďte si sami nebo s dětmi vlastnoručně stlouct lavičku! Výroba mobiliáře do veřejného prostoru pod vedením architektů Adama Wlazela a Kateřiny Vídenové.

—————————————————–

10.00 hodín

Dětský ateliér na motivy dějin módního domu Ostravica-Textilia 

Dětský ateliér povedou výtvarníci Marcela Lysáčková a Max Lysáček.

—————————————————–

16.00 hodin

Veřejná plánovací dílna o budoucnosti náměstí Dr. Edvarda Beneše

Je náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy opravdu náměstím, anebo pouze průchozím prostorem se zablácenou stezkou?   Trápí vás, jak vypadá? Co by se podle vás mohlo změnit, co by na místě náměstí mohlo v budoucnu být? Přijďte se podělit o svůj názor a diskutovat o prostoru, který je vnímán jako vstupní brána do centra Ostravy. Dílnu povedou architekti Adam Wlazel, Kateřina Vídenová a Ilona Vybíralová. Součástí bude výstava – výstupy z odborné plánovací dílny o náměstí ve vitrínkách Ostravice-Textilie. 

—————————————————–

Připravujeme na červen

29. června 2017 v 18.00 hodin 

Oživme náměstí!

Benefiční akce pro náměstí Dr. E. Beneše a křest bulletinu Krásná Ostrava

Hudba, okrašlovaní, květináče, „knihobudka“, opékání párků a slavnostní odhalení zážitkové trasy, to vše na náměstí, které společně zkulturníme tak, aby přestalo být pouhým průchozím místem. Sraz všech „okrašlovačů“ a aktivních lidí, kterým není současný stav náměstí lhostejný, přímo na místě. Pokřtíme také nové číslo bulletinu Krásná Ostrava.

Zdroj: Antikvariát a klub Fiducia

Komentáře uzavřeny...