XXVIII. literární Paseka – Neklidná témata

Napsáno: 18. září, 2016

XXVIII. literární PASEKA se uskuteční ve středu 21. září 2016 ve 20 hodin v prostorách Absintového klubu Les.

NEKLIDNÁ TÉMATA

Podzim je neklid – a Paseka, konající se v první podzimní večer nebude jiná. PETR HRUŠKA přivede hosty, kteří se provokujícím tématům nevyhýbají!

JAN NOVÁK
Výjimečný česko-americký spisovatel (Chicago, Praha), autor knih Striptease Chicago, Milionový Jeep a dalších. Téměř dokumentární román o životním příběhu bratrů Mašínových Zatím dobrý získal v roce 2005 cenu Magnesia Litera (kategorie Kniha roku /za rok 2004/). Spolupracoval s Milošem Formanem na scénáři k filmu Valmont a na jeho autobiografii. Je autorem dokumentárních filmů Občan Havel přikuluje a Občan Havel jede na dovolenou. S Jaromírem 99 nedávno vytvořili populární komiks Zátopek. Píše divadelní hry, překládá Havlova dramata do angličtiny.

EVA TVRDÁ
Populární slezská spisovatelka (Opava, Šilheřovice), autorka románové novely Dědictví že života lidí na Hlučínsku, která se dočkala několika vydání. Podobně zaujaly další její knihy Třešňovou alejí a Okna do pokoje, které dohromady tvoří Slezskou trilogii, nevyhýbající se ani problematickému odsunu hlučínských Němců. Autorka dokumentu Viva la Revolución o Che Guevarově kubánské revoluci. Před nedávnem vyšly knižní tituly Andělé, tabulky a sny a Pandořina skříňka, sestavené z povídek uveřejňovaných na blogu iDnes.cz.

Anketní okénko obávané reportérské dvojice Hajný-Sosna na provokativní témata!

ANDĚLÉ A ĎÁBLI, ČEŠI A NĚMCI, MAŠÍNOVI A ZÁTOPEK, HAVEL A GUEVARA, CASTRO A FORMAN…

NOVÁK A TVRDÁ.

PŘIJĎTE.

lp-neklidna-temata-ii

 

Komentáře uzavřeny...