Worldly Savages se chystají na pařbu v Hudebním bazaru

Napsáno: 13. března, 2013

Internetová stanice Radiocyp.cz a Svobodné rádio Hudební bazar uvádějí ve středu 3. dubna 2013 koncert, který se koná u příležitosti       20 let, jež  uplynou od vzniku bývalého RK Cihelna, a také k 3.výročí prvního (zkušebního) vysílání stanice Radiocyp.cz. Důvod se vždy najde!
Hrají:
allskapone’s  – Karviná, CZ
(Nejen) ska, osobité a poetické power-power, aggro-pop!
Albový počin „Vzdušné mé vidiny, nádherná těla“ vyšel  v březnu 2013!!! Nový titul bude distribuován  – coby „vychytávka“  pro fajnšmekry –  v originálním, vlastnoručně vyrobeném bookletu s potiskem.
Worldly Savages –  London, UK / Beograd, SRB
High Energy Gypsy Punk Band! Contagious Folk-Punk Energy with Ethno Music Spiciness!
Něco pro milovníky Gogol Bordello! Kapela zahraje i na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava.
Nové album „MARCH TOWARDS THE MADNESS“ právě  vychází !!!
Více o účinkujících
allskapone’s

Kapela allskapone’s byla založena v roce 2003.  Za dobu své existence stihla tato partička  odehrát poměrně velké množství koncertů na klubových i festivalových pódiích v Čechách, na Moravě,            ve Slezsku, na Slovensku a v Polsku.
Na samém počátku byla skupina byla inspirována hudebním stylem ska. Tento styl lze slyšet           ve zvuku allskapone’s – v náznacích – i dnes, kdy je soubor stylově osobitý a záměrně nevyhraněný. Původní tvorba je umocněna  hudebními hrátkami s poezií českých a světových autorů. Koncerty bývají svěží a energické.
V současné době hraje ve složení: Marian Pawlas (zpěv, kytara), Luděk Mrižo (basová kytara), Marek Kaleta (trombón), Martin Szymik (trubka), Tomáš Kijonka (klávesy), Mirek Zuk (bicí).  Novým členem souboru se stal  Vladimír „Tutitu“ Špalek, který má na starost elektronické zvuky a „podobně zaměřené nové vymoženosti“.
Soubor provozuje také hudebně-literární projekt „František Gellner bez hranic“. V roli Františka Gellnera vystupuje Lukáš Adámek z divadelního souboru  K. V. A. S. (Kulturní Vibrace A Stresy).
Worldly Savages
Worldly Savages (Světští divoši) je kosmopolitní a multikulturní kočovná kapela, střídavě žijící v Londýně a v Bělehradě (zde se momentálně vyskytuje), čerpající inspiraci především
z tradiční romské (cikánské), balkánské a především slovanské hudby, vyskytující se ve všech možných koutech naší planety. Hlavními  inspiračními a esenciálními zdroji jsou náměty
z lidových hudebních tradic jižní, východní a západní Evropy. Když se k těmto ingrediencím přidá špetka punkového nápřahu a kvalitní texty (např. The Evil Never Sleep, Glass Cage či Republic of Suburbia) –  máme zde Worldly Savages v celé podstatě a v plné kráse.   Středobodem nejenom hudebního hledání skupiny je Srbsko a jeho hlavní město.
Skupina vznikla v roce 2008 právě v Bělehradě. Hlavní postavou skupiny je zpěvák
a kytarista Erik Mut, narozený v Kanadě, kterému koluje po předcích v žilách slovenská, ukrajinská, německá i keltská krev. Nefalšovaný slovanský, germánský a keltský „kořenový mix“.
Erik Mut vystupuje příležitostně také jako DJ Gypsy Viking (takto se setkal s Eugenem Hutzem, frontmanem skupiny Gogol Bordello). Další členové kapely pocházejí z Portugalska, Anglie, Skotska  a Německa. Worldly Savages jsou skutečnými světoobčany. Aktuální sestava Worldly Savages: Erik „Gypsy Viking“ Mut  (sólový zpěv a kytara), Ivo Ramalho (basová kytara), Yula Savich (housle), Britton Vincent (elektrická kytara a vokály), Henry Crawley (akordeon) a Ben Stephen (bicí nástroje).
Loňský rok byl pro členy Worldly Savages opravdu přelomovým. Skupina odehrála 85 koncertů v klubech ((dvakrát vystoupila i v ostravském klubu Barrák)  i na prestižních festivalech (kupř. ve Velké Británii: Secret Garden, Bestival, Sunrise) ve 14 zemích světa.
Za dobu své existence koncertně navštívili mj. Kanadu, Srbsko, USA, Ukrajinu, Francii, Mexiko, Chile, Skotsko, Portugalsko, Anglie, Německo, Českou republiku, Polsko, Slovensko a Rusko.
Koncerty Worldly Savages bývají prostoupeny a nabity nesmírnou energií. Kritika i posluchači tuto nespoutanou a spontánní partičku často –  a ne neoprávněně  –  srovnávají se slavnější kapelou Gogol Bordello. Kapela si umí získat publikum svou otevřeností, úpřímností a osobitostí. Worldly Savages milují, když se lidé na jejich koncertě dobře baví. Kdo nezažil, neuvěří! Kapela vzkazuje ostravskému publiku: „Těšíme se na Vás ve středu 3. dubna 2013 v ostravském klubu Hudební bazar! Uděláme si pěkný večírek!“
Večer, kdy možná  dojde i k nějakému překvapení…
Začátek koncertu: 21.00 h
Vstupné: Kč 80,-

jedna reakce

  1. payaman napsal:

    jo bude kalba:))