Už jsme doma se po roce vracejí do ostravského klubu Barrák

Napsáno: 21. září, 2013

Už se stalo pomalu tradicí, že na konci září hostí ostravský klub Barrák legendární formaci UŽ JSME DOMA. V roli předkapely se tentokrát představí kapela JAKOBY NIC z Frýdku-Místku . Termín letošního koncertu připadl na čtvrtek 26. září 2013. Už jsme doma (UJD) se vracejí na místo činu!!!

Kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Asi po půl roce do kapely přišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendární punkové skupiny FPB. Hudba UJD je již od počátků punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce.

Živá vystoupení oplývají nespoutanou energií. Pokud jde o stylovou charakteristiku, je velmi obtížné tento originální soubor zařadit, jak v České republice tak v zahraničí není nic podobného
k nalezení. Jisté jsou punkové kořeny a vliv avantgardní hudby v podání hnutí Rock in Opposition,      The Residents nebo kultovní skupiby Magma. Z kapel alespoň trochu podobých je možné uvést Sleepytime Gorilla Museum, The Ex, NeZdali, Dog Faced Herrmans, Degenarate Art Ensemble aj.     Na české scéně patří UJD do duchovní rodiny skupin jako jsou Psí vojáci, Dunaj, Dybbuk, Ženy, Krásné nové stroje, Z kopce a nebo Dvouletá fáma.

Především pro svou originalitu, ale také díky své píli a nezlomné vůli, pronikla kapela UJD po roce 1989 do evropských klubů a vzápětí i na severoamerický kontinent a do Japonska. V USA a Kanadě odehráli více než 600 koncertů, díky nimž jsou tam dnes rozhodně nejznámější českou rockovou kapelou. Fanoušky však mají prakticky po celém světě. Nezávislé distribuční sítě jako např. RecRec nebo Poseidon mají UJD ve svých katalozích. Internetových odkazů a diskuzí jsou tisíce,                   a to i ve vzdálených zemích jako např. Austrálie a Nový Zéland nebo v Africe.

UJD se účastnili a účastní řady významných festivalů, kde přitahují často pozornost prestižních periodik jako tomu bylo např. v Austinu, TX na festivalu SxSW u časopisu Rolling Stone. Velmi kladné kritiky jak na koncerty tak na veškeré své nahrávky získávají po celém světě, od Tokia přes Moskvu    a Evropu až po San Francisco. Časopis Option nadšeně ocenil jejich prostorovou knihu,                    za kterou v Čechách dostali autoři cenu ministerstva kultury „Nejkrásnější kniha roku“.

UJD často podnikají exkurze do dalších oblastí. Pravidelně spolupracují např. s Aurelem Klimtem       na hudbě k jeho animovaným filmům a k divadlu. Miroslav Wanek byl za hudbu k filmu Fimfárum Jana Wericha nominován na Českého lva. Jako v minulých letech, i letos UJD pokračují ve své frenetické koncertní činnosti (cca 100 koncertů ročně) a to jak v zemích českých, tak i v zahraničí. Na podzim 2011 skupina nahrála re-make alba Pohádky ze Zapotřebí, což byla zároveň i první aktivita nového bubeníka Jaroslava Nogy. O tento re-make již v USA projevil zájem Jello Biafra a jeho vydavatelství Alternative Tentacles. (Zdroj: Barrák Music Club)

Koncert začíná ve 20 hodin. Vstupné činí 150 Kč.
Vstupenky je možné rezervovat prostřednictvím SMS ticket.

Komentáře uzavřeny...