„Utajený“ koncert Pere Ubu v záhadném pražském klubu Pilot

Napsáno: 26. června, 2013

Legenda alternativní scény, či chcete-li experimentální rockové scény, skupina Pere Ubu zahraje v úterý 2. července 2013 v pražském klubu Pilot. Klubový bar bude otevřen od 19.30 hodin. Začátek koncertu je ve 20 hodin.
Předprodej ZDE                                                                                     Kapela Pere Ubu, jež brázdí vody experimentální hudební scény bezmála čtyřicet let, vznikla v roce 1975 v Clevelandu (Ohio / USA); za dobu svého působení vydala přes dvacet alb. Z původních členů působí v souboru až dodnes zpěvák David Thomas. Počátkem osmdesátých let uplynulého století se kapela rozpadla a znovu začala existovat až po šesti letech.

Zpěvák David Thomas prohlásil v rozhovoru před koncertem, který se konal v listopadu 1998                v pražském klubu Archa: „…Nestojíme o koncerty pro dvacet lidí, nebaví nás natáčet desky pro pár stovek fanoušků. Hudba je přeci soutěž, jejíž podstatou je být lepší než ostatní.“ Zmiňovaný frontman Pere Ubu, řekl ve svém životě samozřejmě i zajímavější věci, ale tuto pasáž jsem si vybral záměrně.  Upoutávka a reklama klubu Pilot na koncert Pere Ubu, je totiž natolik utajená, respektive mizerná,    že o koncertě kapely téměř nikdo neví… Což zní paradoxně v porovnání s uvedeným Thomasovým prohlášením.

2 komentářů

  1. herbert napsal:

    Vážení, nevím, kdo je zde píšící Baron, ale plně mu dávám za pravdu! Vůči mimopražským potenciálním divákům, potažmo i ve vztahu ke kapele, je to – eufemisticky řečeno – humus.

  2. Baron napsal:

    Byl pro mě šok, když se pro mě jedna z nejvýznamnějších kapel alternativy hraje v nějakém zasraném pražském klubu. Není v mých možnostech zvednout se ze dne na den a vyjet z Ostravy do Prahy. Tohle nemá spousta lidí, nejen z Ostravy.
    Ten kdo tohle sprasil je CYP. Doufám, že mu to Thomas nechá sežrat. Co jsem o něm četl z toho vyvozuji, že přídomek pohodový člověk se na něj nehodí.
    Baron a mám po náladě!