Týden s Colours of Ostrava čili Nejenom festival samotný

Napsáno: 27. června, 2014

Ostrava bude žít před Colours koncerty, divadly, krajovými specialitami, netradičními sporty i turistikou

 

Tisková zpráva Ostrava – 24. června 2014

Festival v ulicích s koncerty, divadly, workshopy či programem pro děti zdarma, Gastro festi- val s moravskoslezskými specialitami, rozsáhlý sportovní areál Barvy v pohybu s tradičními    i netradičními sporty, cyklostezky po Moravskoslezském kraji, plavení po Ostravici i hudební showcase konferenci Czech Music Crossroads nejen pro domácí i zahraniční odborníky, ale také širokou veřejnost… To vše připravili pořadatelé Colours of Ostrava ve spolupráci s mno-  ha partnery a sponzory do dnů před i během samotného festivalu. “Pracovně celému barev- nému týdnu oživujícímu centrum Ostravy říkáme Colours Week. Naší snahou je, aby návštěv- níci zdaleka i blízka přijeli do Ostravy na celý týden,” říká ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Poté, co se v pondělí 14. července 2014 otevře celotýdenní kemp na Slezskoostravském hradě, započne následující den  několik velkých akcí najednou:

Již tradiční Festival v ulicích, který letos nově proběhne ne během festivalu, ale již v úterý a ve středu před Colours of Ostrava, nabídne zdarma v centru Ostravy špičkové domáci i zahraniční hudebníky, desítky jamujících muzikantů, pouliční divadla, bubeníky, tanečníky, výtvarníky, básníky, živý jukebox, hudební uličku, festivalový průvod, workshopy, program pro děti nebo venkovní tělocvičnu. Vystoupí například Vašo Patejdl a Ewa Farna s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, Ondřej Brzobohatý, Adam Mišík, Michal Hrůza, Pavel Helan, Hentai Corporation, Pipes and Pints, Fanfarai z Francie, Vołosi a Orkiestra sv. Mikołaja, soubor nového cirkusu Cirk La Putyka, japonský loutkář Nori Sawa      i španělský pouliční performer Joan Catala a mnoho dalších. „Věříme, že díky posunutí před Colours    of Ostrava budou mít lidé možnost navštívit oba festivaly, pořádně si je užít,“ říká ředitelka Festivalu      v ulicích Petra Hradilová. Vše bude probíhat ve Foru Nová Karolina, v prostorách Trojhalí a na volných plochách mezi těmito budovami.

Druhou akcí, která proběhne v úterý a středu v jedné z hal Trojhalí a volně se s Festivalem v ulicích bude prolínat, je gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko“, který každoročně připravuje pro milovníky dobrého jídla a pití Moravskoslezský kraj. Návštěvníci ochutnají krajové speciality, poznají původní recepty, uvidí ukázky vaření – tím vším bude provázet známý kuchař a gurmán Ivan Vodochod- ský. Proběhne zde také vyhlášení veřejné kulinářské soutěže o nejlepší regionální recept z Moravsko- slezského kraje.

V prostoru mezi Forem Nová Karolina a Trojhalím se v úterý rozběhne další podujetí, které potrvá dokonce celý týden. Pod názvem Barvy v pohybu zde vyrostou v rámci projektu Evropské město sportu sportoviště s bohatou nabídkou pohybových aktivit, workshopů, turnajů či profesionálních sportovních show. “K dispozici bude snad vše, na co jen sportsmani mohou vzpomenout,” říká Petra Hradilová. Například: plážový volejbal, zorb fotbal, badminton, pétanque, bungee trampolíny, bludiště. Vyzkoušet si ovšem bude možné i hry, které se dosud v Česku nezabydlely. Třeba disc golf, holand- ský billiard, americký cornhole nebo švédský kubb. Stavět se bude nejvyšší věž, nejdelší dráha či nejhezčí obrazec, k dispozici budou deskové hry. Vystoupí například taneční a akrobatická seskupení Roots company, Dancepoint, Aerobic studio a Goodfeel TRIBE s držitelem světového rekordu ve sko- ku na jedné ruce ve stojce. “Těšit se můžete na ukázky a workshopy parkouru, free runningu, break- dance, tae-bo, port de bras, pilates či létající jógu Ay Fly,” doplňuje Petra Hradilová.

Během celého týdne od 15. do 20. července budou pro cyklisty připraveny cyklotrasy za krásami ostravského regionu i Beskyd. Pro pohodlí cyklistů České dráhy posílí kapacitu vagónů s možností přepravy kol z Ostravy do Beskyd. Cyklotrasy zavedou zájemce k významným symbolům kraje: k so- še boha Radegasta na Radhošti, pod Lysou horu nebo do nošovického pivovaru.

Zažít Ostravu jinak, tentokráte z hladiny řeky, budou moci účastníci Duhového plavení. Kánoe a rafty budou vyjíždět od 15. do 20. července mezi devátou a osmnáctou hodinou od hradní lávky na Černé louce. K dispozici budou dvě trasy – k Nové radnici a do Koblova. Ve spolupráci s Colours of Ostrava pořádá vodácký klub Kaskády.

Ve středu 16. července obsadí prostory Gongu a klubů Cooltour a Marley první ročník showcasového festivalu a konference Czech Music Crossroads, který nabídne večerní showcasové koncerty předních českých kapel a hudebníků Beaty Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitky Šuran- ské, Kittchen, Milokraje, Nylon Jail, Vertiga a Vložte Kočku, dopolední prezentace a diskuse o historii a současnosti české a východoevropské hudby, setkání s předními zahraničními publicisty, pořadateli nebo agenty. Vše je otevřeno nejen zahraničním a domácím odborníkům, ale za nízké vstupné i široké veřejnosti.

Colours Week – stručně a jasně – co, kdy, kde:

14. – 21. 7. 2014

Slezskoostravský hrad:

Celotýdenní kemp

15. a 16. 7. 2014

Ostrava – Nová Karolina a okolí:
Festival v ulicích: Vašo Patejdl & Ewa Farna s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, Ondřej Brzobohatý, Adam Mišík, Michal Hrůza, Pavel Helan, Hentai Corporation, Pipes and Pints, DJ Click (FR), Fanfarai (FR), Vołosi (PL), Orkiestra sv. Mikołaja (PL), Cirk La Putyka, Joan Catala (ESP), Noryiuki Sawa (JAP), workshopy, básníci, program pro děti a mnoho dalšího. Vstup zdarma.

15. a 16. 7. 2014

Ostrava – Trojhalí:

Gastrofestival aneb Jak šmakuje Moravskoslezsko

Krajové místní speciality a bohatý doprovodný program.

15. – 20. 7. 2014

Ostrava – prostor mezi Trojhalím a Novou Karolinou:

Barvy v pohybu

Sportoviště s bohatou nabídkou sportovních aktivit, workshopů, turnajů či profesionálních sportovních show.

15. – 20. 7. 2014

Ostrava a okolí, Beskydy:

Cykloprogram

Cyklostezky s mapami, cyklo pas a soutěže, posílené cyklo vlaky.
www.festivalvulicich.cz

15. – 20. 7. 2014

Ostravice – od hradní lávky na Černé louce:

Duhové plavení

Plavte se s námi Ostravou – na kánoi či raftu po Ostravici.
www.festivalvulicich.cz

16. 7. 2014

Ostrava – Gong, kluby Cooltour a Marley:

Czech Music Crossroads

Dopoledne: přednášky a diskuse, večer showcase koncerty: Beata Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitka Šuranská, Kittchen, Milokraj, Nylon Jail, Vertigo, Vložte Kočku.

17. – 20. 7. 2914

Ostrava – Dolní Vítkovice:

Colours of Ostrava

Příspěvek byl redakčně upraven a krácen.

Zdroj: Colours of Ostrava a ArtsMarketing.CZ

Komentáře uzavřeny...