Tip na výlet: KomiksFEST!

Napsáno: 29. října, 2014

KomiksFEST_logo_1000x748pxVe dnech 29. října  až 2. listopadu 2014  se v Praze uskuteční již 9. ročník mezinárodní  přehlídnky KomiksFEST!, která stejně jako v předchozích ročnících představí jak zavedené autory, tak nová jména. Po dobu konání festivalu proběhnou prezentace komiksových alb, výstavy, filmy, divadelní představení, workshopy, kreativní souboj domácích a zahraničních výtvarníků (battle), autogramiády a besedy.

Festival prezentuje komiks jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium, schopné nést jakýkoli obsah.

Motto festivalu: Komiks unlimited.

Mezinárodní soutěžní přehlídka KomiksFEST! vznikla v roce 2006. U jejího zrodu stáli Tomáš „Hibi“ Matějíček (*1978 – †2009). Hlavním cílem festivalu bylo  – v jeho počatcích – vyvést komiks v České republice z undergroundu.

Soutěžní festivalové klání KomiksFEST! 2014 zahájí ve středu 29. 10. 2014  v divadle La Fabrica vizuální představení skupiny TANTEHORSE (S/He Is the Nancy Joe), které vychází z narativních        a vizuálních postupů komiksu.

Po dobu konání festivalu se  budou konat akce na deseti místech po celé Praze. Mezi zahraničními hosty se objeví IGOR HOFBAUER z Chorvatska a skupina STRIPBURGER (držitel Eisnerovy ceny      z roku 2003 za sérii Daredevil ALEX MALEEV), francouzská výtvarnice DOMINIQUE GOBLET, mladá švýcarská umělkyně JOHANNA SCHAIBLE. Dále se  představí autoři z Finska, Itálie a Polska.

Domácí produkce bude představena především v rámci česko-polského projektu CITY STORIES. Autorskou tvorbu zde prezentují BRANKO JELINEK a KAREL JERIE.

Vyvrcholením festivalu bude Komiksová sobota 1.listopadun 2014 (MeetFactory). Dopoledne bude patřit dětským dílnám. Zbývající část dne bude  až do nočních hodin patřit hlavnímu programu celého festivalu, v jehož rámci proběhne mj. vyhlášení výročních cen Muriel (11 kategorií). Předsedou poroty se letos stal literární, komiksový a filmový kritik PAVEL MANDYS.

Program na letošní KomiksFEST naleznete ZDE.

V rámci festivalu bude probíhat již tradiční benefice, tentokrát ve prospěch organizace LÉKAŘI BEZ HRANIC, jež poskytuje odbornou léčebnou a preventivní zdravotní péči lidem v nouzi.

Zdroj: KomiksFEST!

KomiksFEST_logo_1000x748px

Komentáře uzavřeny...