Slezský Grunt v Háji ve Slezsku přivítá Jardu Trabanditu Svobodu

Napsáno: 12. března, 2017

V pátek 17. března 2017 vystoupí v Konírně Slezského Gruntu v Háji ve Slezsku (místní část Smolkov) výtvarník, textař, skladatel, hudebník a zpěvak Jarda Svoboda, známý z různorodé spolupráce z mnoha hudebníky napříč žánry, stejně jako z působení ve svých domovských kapelách Otcovy děti (v letech 1988-1993 byl lídrem skupiny) a Traband (zakladatel,lídr, frontman a tvůrčí duch souboru, jenž dočasně přerušil k 1. červenci 2017 svou činnost).

Společně s Trabandem obdržel Jarda Svoboda třikrát výroční cenu Akademie populární hudby Anděl v žánrových kategoriích World Music či Folk & Country (za alba Hyjé!, Přítel člověka a Domasa).

V průběhu večera zaznějí písně jak z repertoáru kmenového Trabandu, tak i z debutového samostatného alba Solo (2016), které tvoří osu samostatného recitálu poutníka Jardy Trabandity Svobody. Hlavním doprovodným – poněkud neobvyklým nástrojem – , společníkem a zároveň jakýmsi sjednotitelem interpreta i posluchačů bude zvukově pestrobarevné a rejstříkově mnohavrstvé harmonium.

Vstupné: v předprodeji za 90 Kč / na místě za 140 Kč.
Předprodej: Slezský Grunt, Infocentrum Haj ve Slezsku, Sluna Opava, Dobrá čajovna (Dům kultury města Ostravy).

Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Informace o koncertu naleznete také ZDE.

Komentáře uzavřeny...