Samhainfest Moravia aneb Folk-metal attacks

Napsáno: 27. září, 2012

Hlavními tahouny Arkona a Silent Stream Of Godless Elegy!
Ve dnech 27. – 28. září 2012 se ukuteční moravská část již třetího ročníku mezinárodní hudební přehlídky Samhainfest! Místy konání festivalu budou  ostravský klub Barrák (27. 9. 2012) a následně  brněnský Favál. Headlinerem programu bude pagan-folk-metalová skupina Arkona (RUS), společným jmenovatelem celého festivalového turné pak moravská kapela Silent Stream Of Godless Elegy. Arkona těmito koncerty propojila svá další plánovaná vystoupení v Evropě.
Jak již bylo předesláno, tahákem Samhainfestu Moravia bude bezesporu skupina Arkona, která si už dávno vydobila slávu na pagan-folk-metalové scéně, a to i za hranicemi rodného Ruska. Středobodem kapely je neúnavná frontmanka Masha Scream, která zvládne vše od čistých zpěvů až po hluboký growling. Fanoušci se mohou těšit na lidové melodie, orchestrální pasáže, blast-beaty, ale také  housličky nebo flétnu.
Maďarskými zástupci této části festivalu budou skupiny Dalriada (pouze v Brně) a Virrasztók.  Dalriada se opakovaně objevují v maďarském TOP 40, počet shlédnutí jejich videí a neustále se zvyšující zástup přiznivců a fanoušků jednoznačně ukazuje celosvětovou poptávku po tomto druhu epického a autentického folk-metalu. Death-doomový sound kapely Virrasztók se potkává s nástroji jako jsou housle, mandolína nebo niněra a zajišťuje si tak velmi originální podobu.
Z dalších zahraničních kapel se pak mohou návštěvníci Samhainfestu těšit na polské Illuminandi nebo mladou skupinu Darkest Era.
Společným jmenovatelem a stmelovatelem celého koncertního turné bude moravská skupina Silent Stream Of Godless Elegy, která propojuje zádumčivé rock-metalové hudební postupy s hudbou lidovou. Díky tomuto originálnímu spojení a kvalitě svých nahrávek se stala držitelem již dvou žánrových cen Anděl. Aktuálně skupina obsadila také 3. místo na Českém YouTube Festu                 s videoklipem ke skladbě „Skryj hlavu do dlaní“ z nejnovějšího alba „Návaz“ (2011). To vyšlo                  u francouzské firmy Season Of Mist a sklidilo velmi pozitivní recenze po celém světě. SSOGE se tak stali jednou z mála tuzemských kapel, která podepsala smlouvu s velkou zahraniční vydavatelskou firmou. Na podzimním koncertním tour, které kromě České Republiky zasáhne i Polsko, Maďarsko     a Švýcarsko, bude ke slyšení průřez celou dosavadní tvorbou skupiny včetně skladeb z desek „Iron“ (1996) či „Behind The Shadows“ (1998). Sedmičlenné ethno-metalové těleso v současné době začíná pracovat na novém materiálu.
Kromě SSOGE mohou fanoušci na Moravě zažít i dalšího českého zástupce – osmičlenný pražský klan Cruadalach. Kapela je koncertně aktivní od září 2009 a charakteristický zvuk jí udává smyčcová sekce (violoncello, housle) a dechové folklórní či středověké nástroje (dudy, šalmaje, zobcové flétny). Ačkoliv jde o folk-metal, inspiraci k textům čerpají jednotliví členové skupiny zejména v aktuálním prožívání reality a hudebně se nedrží, ale ani neštítí žádných folklórních vzorů a dogmat. Střednětempé až skočné písně Cruadalach jsou spolu s excentrickým frontmanem a živelnou show zárukou protančeného setu, na jehož konci padnete únavou. Od nejprvnějších koncertů si toto seskupení rychle začalo získávat oblibu u širokého publika.
Samhainfest Moravia 2012:
27.9. Ostrava – Barrák
28.9. Brno – Favál
Vstupné na Samhainfest Moravia:
290 Kč předprodej / 350 Kč na místě (do 18:00 pouze 300Kč!)
Zdroj:
Štěpánka Kubíčková
Kontra Production
Production-Booking Agency

Komentáře uzavřeny...