Redakce revue Protimluv zve na autorské čtení

Napsáno: 24. dubna, 2013

Redakce kulturně-společenské revue Protimluv zve všechny milovníky poezie na autorské čtení básníků Martina Skýpaly a Ondřeje Hložka, které se koná ve středu 24. dubna 2013 v 17 hodin v Literární kavárně Academia v Ostravě (Kulturně-literární centrum v Ostravě, Zámecká 41/2, Masarykovo náměstí).
Martin Skýpala (*1976, Valašské Meziříčí) vystudoval obor Česká literatura na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě. Své básně a básnické cykly publikuje od r. 1998. Pracuje jako překladatel z angličtiny, novinář, věnuje se redakční práci kolem revue a nakladatelství Protimluv, redigoval mj. novelu maďarského prozaika Harcose Bálinta Naivní rostlina (Protimluv 2012, přel. Tomáš Vašut). Své texty publikoval v řadě časopisů (Host, Protimluv, Psí víno, Tvar, Weles aj.).   V roce 2008 mu vyšla jeho třetí básnická sbírka Ruční práce (Protimluv, 2008), o dva roky později přibyl čtvrtý sourozenec do rodiny sbírek, nazvaný Příběhy písmen (Protimluv, 2010).  Martin Skýpala žije v současnosti v Praze.
Ondřej Hložek (* 1986 v Opavě) vystudoval obor Česká literatura na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě. Živil se jako redaktor, uklízeč v kavárně, skladník. Literárně publikoval např. v časopisech Host, Tvar, Texty, Protimluv. Roku 2009 se stal laureátem ceny Literární soutěže Františka Halase a Literární ceny Vladimíra Vokolka. V Opavě pořádá pravidelné autorské večery nazvané Básnické hlasy, je spoluzakladatelem opavského sdružení pro kulturu ONUCA (Opavští Nezávislí Umělci Celkem Angažovaní). V roce 2011 vydal básnickou prvotinu Tížiny (Nakladatelství Dalibor Malina). (Foto – Literární kavárna Academia; Zdroj: LKA)

Komentáře uzavřeny...