Radiocyp.cz v hospodě aneb Severní fičák je krutý

Napsáno: 10. srpna, 2014

Internetová stanice Radiocyp.cz a Chacharkovo doupě uvádějí pořad Radio- cyp.cz v hospodě s podtitulem Protimluvná prolínání s nejasným posu- nem. Akce se koná v sobotu 13. září 2014 v Chacharkově doupěti na Hul- váckém kopci v ostravském obvodu Mariánské Hory a Hulváky (na tramvajové zastávce Hulváky).

Účinkující:

Mluvené slovo (autorské čtení) a hudba

Jiří Neduha (Ostrava) – Takřka renesanční old schooler. Básník. spisovatel, divadelník, textař, skladatel a interpret. V Ostravě domestikovaný světoběžník.

Jakub Tichý (Frýdek – Místek) – Básník, publicista a organizátor kulturních akcí. Punk-folkový autor a interpret.

Kapely

Klec (Ostrava) –  Chaos & Deprese! Klec je mrtvý psychedelický orchestr hrající zvláště mrtvolně      o mrtvých, a  to  především – a v neposlední řadě pro mrtvé.

Ružový Vankúš (Ostrava) – Pop-folk-country-core. Powerbilly pro chudé! Propagátoři zombifikace, vampyrismu a hemofilie. Ideologičtí pionýři. Mc Viki Patizon, Karolína Krutá a.k.a. NekroKája, Peter Maďar666 a Jindra Holubec v akci. Zážitek pro náročné! Tanec dovolen! Dokonalý ostravský pankúš!

Radiocyp.cz v hospodě je přímým pokračovatelem nepravidelně-cyklického pořadu Protimluv v hos- podě s podtitulem Protimluvná prolínání s nejasným posunem.

Cílem, respektive podstatou akce je dostat poezii i tam, kde příliš často neobjevuje, ale kam její pod- statná část určitě a zcela nepochybně patří, a to do hospody. Mottem mírně odlehčených setkání (další na sebe nedají dlouho čekat) je parafráze sloganu Jiřího Brdečky (viz Limonádový Joe aneb Koňská opera): „Poezie podávaná ve velkých dávkách, škodí v jakémkoliv množství!“

Začátek vskutku poetického a osvětového večera je v 19.30 hodin.

Vstupné dobrovolné                                                                           Změna programu vyhrazena

Komentáře uzavřeny...