ProAlt: TTIP – dobrý tip nebo špatný vtip? Jedna moucha dvěma ranami…

Napsáno: 15. dubna, 2015

ProAltFinal.inddIniciativa ProAlt pořádá v sobotu 18. dubna 2015 akci s názvem TTIP – dobrý tip nebo špatný vtip? Dvojité setkání se koná nejprve v Opavě a posléze v Ostravě. V Opavě se múžete připojit svúj podpis pod protestní petici, v Ostravě se bude diskutovat – a snad i něco řešit. Jste srdečně zváni.

 

Program

Petiční akce v Opavě; Dolní náměstí, sobota 18. dubna 2015 v 10 hodin

Panelová diskuse v Ostravě; Stará Aréna, Masarykovo náměstí, sobota 18. dubna v 15 hodin

Účastníky budou:

Jiří Šteg (makroekonom, aktivista angažující se nyní zejména v iniciativě stop-ttip.cz), který pohovoří o ekonomických rizicích projednávané smlouvy. Jiří Šteg se věnuje problematice dlouhodobě udržitelného ekonomického modelu a otázce úlohy státu v postmoderním světě.

Jiří Lehejček (odborník na oblast zemědělství, Česká technologická platforma,  člen IFOAM EU) představí TTIP z pohledu zemědělského a potravinářského průmyslu, kdy především zmíní rizika geneticky modifikovaných plodin a snížení zdravotní standardů potravin.

Pavel Buršík (odborník na oblast práva, Iuridicum Remedium, o.s.) přinese informace o právních aspektech TTIP, především    v oblasti mezinárodních arbitráží.

Lukáš Černohorský (předseda České pirátské strany) posoudí problematiku Transatlantické  obchodní a investiční úmluvy     z hlediska zachování principů demokracie a svobody internetu.

Obě akce organizuje Iniciativa ProAlt ve spolupráci s Českou pirátskou stranou a Iuridicum Remedium, o.s.

Vstup je volný.

Komentáře uzavřeny...