ProAlt Opava: Debatní odpoledne na téma Novodobé otroctví

Napsáno: 06. dubna, 2014

ProAlt Opava vás zve na další setkání z cyklu debatních besed, tentokrát na téma Novodobé otroctví. Klub Art se stane hostitelem diskusního odpoledne v pondělí 8. dubna 2014. Začátek je v 16 hodin.

Komu se nelíbí v práci, může svobodně odejít, říká se dnes s oblibou. To          by podle tržních ideologů mělo spolehlivě zajistit, že zaměstnavatel se bude snažit nabídnout zaměstnanci co nejlepší podmínky, aby si jej v práci udržel. Ovšem v situaci, kdy      na jedno pracovní místo připadají desítky zájemců, se tento „rovnovážný vztah“ poněkud hroutí.

Jak je možné, že základní ústavní právo – sdružovat se v odborech – je dnes lidem upíráno? Jak          je možné, že osmihodinová pracovní doba, za kterou naši předci umírali na barikádách, je dnes již minulostí? Na tyto i mnohé další otázky se pokusíme najít odpověď v debatě, kde Filip Šimeček, bývalý koordinátor opavského ProAltu, představí své pracovní zkušenosti z několika ostravských fi-     rem. Mnohdy šokující historky shrnuje v krátké novele Svobodná volba, z níž bude během besedy předčítat.

Komentáře uzavřeny...