Pomozte najít ztracené rukopisy básníka Petra Hrušky

Napsáno: 08. ledna, 2014

TZ, Praha 7. ledna 2014

Básník Petr Hruška, nedávný laureát Státní ceny za literaturu, žádá spolu s redakcí Revolver Revue o pomoc při pátrání po ztraceném rukopise.

Dne 6. 1. 2013 v rychlíku 838 z Ostravy do Brna ztratil Petr Hruška při vy-  stupování na hlavním nádraží v Brně (vlak do stanice přijížděl v 13.25) dva silné sešity formátu A5,       plné rukopisů. Jeden má desky černé s červenou ořízkou, na obálce druhého je fotografie smutného psa. Sešity obsahují poznámky, náčrty básní a záznamy, které tvoří soubor pro další díl projektu Jedna věta v Edici Revolver Revue.

Protože neexistuje žádná kopie, mají oba sešity pro autora i nakladatelství mimořádnou cenu, jejich ztrátou, která znemožní vydání dotyčné knihy, bude ovšem postižena i kulturní veřejnost. Centrum Českých drah, registrující všechny nálezy učiněné ve vlacích, nemá o sešitech dosud žádné informace, stejně jako oddělení ztrát a nálezů na nádražích v Brně i Ostravě.

Nelze tak mimo jiné vyloučit, že sešity má u sebe někdo, kdo je nalezl ve vlaku, či už mimo něj – je-li tomu tak, prosí jej autor rukopisů a RR o navrácení prostřednictvím redakce Revolver Revue, Jindřišská 5, Praha 1, sekretariat@revolverrevue.cz, tel. 222 245 801. Autor je připraven k vyplacení finanční odměny, nálezci poděkuje i Revolver Revue.

Edita Beníšková, Revolver Revue, Jindřišská 5, Praha 1, 110 00, tel. 222 245 801

Komentáře uzavřeny...