Nové knihy o Ostravě a okolí

Napsáno: 21. února, 2014

Poeticko-prozaické úderné komando z podhůří Beskyd Petr B. Výškovický       a Spytihněv Sklenovský v krátkém časovém úseku vychrlilo tři sbírky básní      a jeden román.

První kniha brutálních hospodsko-punkových, politicky nekorektních básni- ček, proložených dosud nezveřejněnými příhodami geniálního skladatele      Leoše Janáčka, obsahuje hned dvě sbírky: Leoš Janáček versus Predator         a Petr Bezruč versus Godzilla. Knížka má 112 stran, k mání je za 100 Kč.

Druhý opus, obsahující neméně šokující vaginálně-teolologicko-fotbalovou poezii, proloženou kri- minálními případy majora Ludvíka Piče, předobrazu seriálového majora Zemana, má název Vagíny       v putyce a jiné Pičoviny (138 stran za 100 Kč).

V románu Punkový prapor, vydaném u PHR v Brně, se v jedenatřiceti kapitolách prolínají dvě dějové roviny: v první z nich sledujeme osudy fiktivní punkrockové kapely z Ostravska (zkoušky, cestování       na vystoupení, klubové koncerty, festivaly, vztahy apod.), ve druhé provázíme partu mladých ostravských pankáčů po hospodách, kvartýrech, koncertech, jsme svědky jejich konfliktů s rodiči, učiteli, zaměstnavateli, neonacisty, baníkovskými fotbalovými chuligány a policií, zavítáme s nimi         i na úřad práce nebo na hukvaldský hrad, řešíme jejich problémy s partnery.

V závěru díla se obě roviny protnou, když ona  „partyja“ navštíví koncert oné „grupy“ v klubu Chlív         v Ostravě-Porubě. 220 stran, bohatá obrazová dokumentace (skuteční lidé, zmiňovaní v textu +       knajpy, kluby a jiné reálné objekty, v jejichž kulisách se příběh odehrává). Titul lze pořídit za 200 Kč.

Všechny knihy lze objednat na e-mailové adrese akki.kuolema@seznam.cz, a to buď           na dobírku, respektive převodem na účet, přičemž k této částce je pochopitelně nutno přičíst ještě poštovné, které činí 37 Kč.

(Zdroj: PBV)

Komentáře uzavřeny...