Newyorská ska legenda The Toasters v Ostravě

Napsáno: 17. dubna, 2012

Už se to blíží! Ostravu po dlouhé době čeká pořádný ska večer za účasti zahraniční legendy!
V úterý 24.dubna 2012 se totiž v ostravském klubu Barrák, v rámci svého turné, zastaví 2tone ska matadoři  THE TOASTERS z New Yorku, které tento večer doprovodí ostřílené domácí kapely SULTAN SOLIMAN a VYSOKÉ NAPĚTÍ.
THE TOASTERS založil v roce 1981 kytarista a zpěvák Rob Hingley přezdívaný Bucket, jenž později proslul jako majitel stěžejních ska vydavatelství Moon Ska Records a Megalith Records. Debutové album Recrimination a zvláště pak druhý počin Skaboom naočkovaly nejen New York city, ale i celému východnímu pobřeží akutní ska horečku, která se později ještě rozšířila a vydržela americkému kontinentu až do dnešních dnů.
Skloubením anglického two-tone, starého jamajského ska a rock n´rollu se the Toasters podařilo vytvořit si ojedinělý svižný styl, kterým si brzy získali mnoho přívrženců po celém světě.
V devadesátých letech kapela vydala svá nejslavnější alba Hard Band For Dead (v Evropě pod názvem Two Tone Army) a Don´t Let The Bastards Grind You Down nacpaná notoricky známými hity jako Two Tone Army, Weekend In L.A., I Wasn´t Gonna Call You Anyway či I´m Running Right Through The World. Nyní se tedy se svou skvělou muzikou valí konečně i na Ostravu!

2 komentářů

  1. admin napsal:

    No to je paráda!

  2. admin napsal:

    fasdafa