Nenechte si ujít: Tara Fuki

Napsáno: 07. listopadu, 2012

Koncert ženského alternativního dua Tara Fuki se uskuteční v sobotu 17. listopadu 2012 ve 20 hodin v ostravském klubu Parník.
Hudba z pavoučích vláken země snů
tiše rozplétá melancholický eros krajiny…
v něm odkrývá hlasy, které konejší…
Tara Fuki
Dorota Barová – violoncello, zpěv, Andrea Konstankiewiczová – violoncello, zpěv
Obě violoncellisky se hudbě věnují od malička (konzervatoř, studium muzikologie, různé hudební projekty), ale až jejich společným setkáním v Brně v roce 2000 mohlo vzniknout duo Tara Fuki… Hudba Tara Fuki je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená          o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra.
Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní ůspěchy po celé Evropě (ČR, Slovensko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Švédsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie, Rumunsko, Holandsko, Anglie…atd.) a středni Americe. V letech 2005-2é07 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením « Kapka » ve Francii. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie hudby               v kategoriích „Alternativní hudba-World music“ a “ Objev roku“ za rok 2001 a v kategorii « World music » za rok 2007. V roce 2007  vystoupily jako první česká kapela na celosvětovém hudebním veletrhu « WOMEX » ve španělské Seville. /Zdroj: Tara Fuki/
Vstupné: 150,- Kč

Komentáře uzavřeny...