Kultovní Ga-Ga / Zielone Žabki (PL) po roce opět v „Bázu“!!!

Napsáno: 07. prosince, 2013

Klub Hudební Bazar a The Neunikneš uvádějí

The Neunikneš (CZ) & Ga-Ga / Zielone Žabki (PL)

V pátek 13. prosince 2013 budete moci  v ostravském  klubu Hudební Bazar  již podruhé zhlédnout – a prožít na vlastní zraky, slechy a čivy – strhující        a autentický koncert legendy polské punk,old school HC a reggae scény, jmenovitě charismatické bandičky GAGA / Zielone Żabki. kterou si opět pozvala hostitelská – punkovými větry ošlehaná smečka – The Neunikneš. Tyto nestory zdejší scény, není potřeba ostravskému a okolnímu publiku zevrubněji představovat.

Kapela GAGA / Zielone Żabki vznikla roku 1987, rok poté následuje legendární vystoupení                   na festivalu v Jaroczynie, dodnes vzpomínané, zfilmované, zaznamenané. V roce 1996 se odmlčela, vznikly vedlejší projekty jako Radical News nebo Gaga. Po vydání přelomového alba „Czas walki“         v roce 2005, kapela obnovila svoji činnost. Od té doby soubor vystoupil mj. několikrát na prestižním polském festivalu Woodstock, kde uhranul publikum svou přímočarostí a nespoutanou energií. Tyto koncerty jsou dnes považovány za vskutku kultovní. V loňském roce vydaná deska „Alternatywne Swiaty“ , přesvědčila posluchače o tom, že kapela pokračuje v kursu našlapaného ostrého punku      s politickými texty, v kombinaci s volnějšími kousky do specifického polského reggae či spíše dubu. Textové sdělení je kapitolou samo o sobě; radikální, anarchistické, hloubavé, někdy přímé, jindy vedoucí k hlubšímu zamyšlení. Systém a svět kolem nás viděný v širších souvislostech! V říjnu letošního roku vydal tento agilní spolek nový  titul, nazvaný „Lekcja historii“. Toto album je skutečným návratem ke kořenům souboru, tzn. k titulům jako např. „Rebelia“, „Reinkarnacja“ – a především          k již zmińovanému, dnes poprávu slovutnému a kladně hodnocenému albu „Czas walki“. Kapela nezahálí, začíná připravovat materiál na novou desku, jež by měla vyjít v roce 2014. Hudbě a textúm angažovaných GAGA / Zielone Żabki, které jdou ruku v ruce – a tvoří vyvážený jednolitý celek, je potřeba naslouchat a vnímat, což ovšem neznamená, že nemůžete tančit a pogovat… Jedinečný zážitek a prožitek! Neváhejte a přijďte! Není čas poslouchat POPičárny!!!

Mediálním partnerem akce je TATO internetová stanice. V průběhu dne zde mj. můžete slyšet také nahrávky skupiny GAGA / Zielone Żabki.

Předpokládaný začátek koncertu je ve 20 hodin.
Vstupné bude k mání za „kilo“, tedy za 100 korun.

Komentáře uzavřeny...