Krausofon Dygital v Hudebním bazaru aneb Každý koncert může být poslední

Napsáno: 05. listopadu, 2016

Ve čtvrtek 17. listopadu 2016 vystoupí v ostravském klubu Hudební bazar invazivně-industriální punk band Krausofon Dygital. Před rokem avizoval tento originální soubor svou labutí píseň… Naštěstí toto nepřéhlednutelné (a především nepřeslechnutelné) seskupení podivuhodných osobností a postaviček hraje dál. Alespoň v tuto chvíli.

Každopádně koncerty ostravských experimentátorů a hledačů mají svou neoddiskutovatelnou úroveň, o čemž se můžete na vlastní smysly a čivy přesvědčit i Vy. Každé vystoupení je specifické a neopakovatelné.  Neváhejte a přijďte! Každá hudební performance Krausofon Dygital může být tou poslední…

35

Krausofon Dygital – zpravidla šestičlenný ansámbl se věnuje volné improvizaci hrubozrnnějšího ražení s kořeny v punku a industriální hudbě. K výslednému zvuku dochází kombinací nejrůznějších nástrojů (hudebních i nehudebních) a přístupů k nim – mnohdy značně disparátních. Skupině nejde programově o vytváření chaosu, ale epizodicky se v něm může ocitnout. Strategie primitivní a přímočaré, jsou střídány strategiemi sofistikovanými – a naopak.

kd-krakor-2016

Krausofon Dygital mají za sebou několik koncertních představení (nejdříve pod názvem The Bachory, poté pod různými zkomeleninami nového názvu /sic!/; klub Hudební bazar, Antikvariát a klub Fiducia, Krákor 2016 aj.) a mají na kontě také split kazetu s berlínskými Batalj (vydáno v roce 2015 u slovenského labelu Nomad Sky Diaries).

Začátek koncertu je ve 21 hodin.

Odkaz na FB ZDE.

kd-2016-hb

Komentáře uzavřeny...