Krákor 2016 již tento víkend – v sobotu také za účasti naší stanice

Napsáno: 13. června, 2016

V pátek 17. června 2016 se v Ostopovicích u Brna (areál Nad Šelší – ruiny tzv. Hitlerovy dálnice) uskuteční 18. ročník multižánrového festivalu na vlně hořícího psa Krákor. Přehlídka nezávislé kultury vznikla v roce 1998 jako jistá protiváha a alternativa vůči masírovacím jatkám komerčních monstrfestivalů. Krákor si dodnes udržuje svou nezávislost, přímočarost, neotřelost, autenticitu a svobodu. U jeho vzniku stáli Fido a jeho přátelé ze sdružení Sopel tzv. production, což jsou lidé kolem vydavateltví Ears&Wind Records, časopisu Uši a Vítr, rádia Dráťák atd.

Poprvé se Krákor uskutečnil v Silůvkách u Brna, postupně následovaly lesy za Moravským Krumlovem, zámek Radešín, střelnice v Doubravníku, počínaje rokem 2010 jsou jeho dějištěm trosky říšské dálnice v Ostopovicích u Brna. Od loňska spolupracuje na festivalu také tato internetová stanice (sobotní malá scéna ve stanu).

Letos v režii a v dresu naší stanice na sobotní malé scéně ve stanu (sobota 18. června 2016 ve 12 hodin) vystoupí: Lukas B. Bach; Allskapones; Milan Andrássy a spol.; Ladibor Danda; Empty Pipen; Nitrocel; Krausofon Dygital / Revival The Bachory; Cyril Motýl; Samčo, brat dážďoviek (SK); Sheeva Yoga; The Neunikneš a Ondřej Turoň. Nejnověji přibyla do tohoto výčtu Samčova domovská kapela Pentagramček. Pořadem Radiocyp.cz na cestě bude provázet Jakub Tichý.

Celkově se na narozeninovém Krákoru sejde přes čtyři desítky autorů, interpretů, projektů a souborů. Na hlavní scéně se v průběhu dvoudenních oslav pomyslné festivalové dospělosti představí Přetlak věku, Ať se snaží ona, Balzamina, Fkletzi, Stará dobrá ruční práce, Herman Traumer, Šílenej Hans, Yurodivi (PL), Gregor Samsa, Idiot Crusoe, Hynkovy zámky, Janota 1936 a další. Ve stanu se v pátek 17. června 2016 objeví Wolf Trap, Superego Kid, Mile Me Deaf (A), Throw Down Bones (I) aj. Dalšími průvodci programem budou Sten Vlč, Ivosh Krejzek a Marek Sobola.

Výstava: WC TJ Brno a přátelé. Volné sdružení výtvarných odpadlíků. Foto, malba, hudba, poezie atd… Pohrobci Prvního fotopoetického clubu Brno, podvedeného prvním dělnickým císařem. Na plochách Krákořiště – průběžně po oba festivalové dny.

Dvoudenní festival Krákor 2016 začíná v pátek 17. června 2016 v 15 hodin. Pojedete-li tou dobou „náhodou“ okolo, nezapomeňte se zastavit…

Krákor

Hlavní scéna po oba dny (tunel): Ears&Wind Records; páteční malá scéna (stan): Studio Knajpen Kultur; sobotní malá scéna (stan): Radiocyp.cz (Radiocyp.cz na cestě).

Jednotné vstupné (na jeden den či na dva dny) bude činit 200 Kč.

Kuřácký festival se koná za každého počasí a režimu!

Kompletní program na XVIII. subkulturní sjezd Krákor 2016 naleznete ZDE. Další potřebné informace lze najít kupříkladu ZDE, na plakátě (viz níže) a průběžně také na těchto stránkách. Časový harmonogram si můžete prostudovat ZDE.

Krákor 2016

Komentáře uzavřeny...