Konec „Benátek“ v Ostravě Nové Vsi

Napsáno: 30. srpna, 2012

Článek převzat ze serveru www.pryncypall.cz, autorem je Chico:

„Při vzniku těchto stránek v roce 2008 mi první provozovatel Benátek Jan Konečný oznámil, že dostal zprávu od starostky Nové Vsi, že se Benátky budou bourat. Po dlouhých čtyřech letech došlo na jeho slova.

Já jsem se to dozvěděl počátkem srpna 2012 od dlouholetého pracovníka z Benátek „Kalimera“. Zprávu jsem si telefonicky ověřil i u starostky Nové Vsi, která mi to potvrdila. Řekla, že ten srub a další dřevěné stavby tam byly postaveny na černo. Na dotaz jestli se tam bude něco stavět, odpověděla, že to je ve vodárenském pásmu – tak tedy nic. Jenže to jsem ještě ten den nečetl Moravskoslezský Deník. V něm byla zpráva z tiskové konference, kterou svolala zřejmě Liana Janáčková – starostka Mariánských Hor. Starostka Nové Vsi o této konferenci musela aspoň něco tušit, protože sotva jsem se v telefonu představil a řekl co chci, začala tím – „a to byla nějaká tisková konference ? A to paní Janáčková?“ V té chvílí jsem o té tiskové konferenci nic netušil. V Deníku 28. 8. 2012 mimo jiné bylo napsáno: Na místě bývalého koupaliště na Hulváckém kopci chce obvod postavit termopark a centrum pro volnočasové aktivity. Vytvořit tam sportovní ,rekreační a oddechový komplex ,s tím že město by rádo spojilo areál bývalého koupaliště s areálem Benátky. Součástí areálu by byla i víceúčelová hřiště a hlavní budova s tělocvičnou, viz články:

 http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/byvale-koupaliste-na-hulvackem-kopci-obvod-zde-chce-postavit-termopark-20120828.html

 http://www.ostravaci.cz/?s=ostravaci-doporucuji&id=63

Starostka Janáčková měla o pozemek Benátek zájem už v roce 1993 při otevírání areálu. Vypadá to, že svoje plány se bude snažit realizovat. Bylo by to jenom dobře, ale zůstává otázka jestli v centru pro volnočasové aktivity by byl prostor pro Muziku takovou jakou si my představujeme.

Z této situace nebyl nadšen provozovatel Benátek Luděk Flašar. Musel vyklidit a zbourat dřevěné budy a do 30. 8. 2012 opustit a předat prostor. Poděkujme mu za jeho činnost a za to, co pro nás v kultuře udělal a popřejme mu mnoho úspěchů v další činnosti.

Tím skončila další etapa tohoto prostoru, kde v pradávnu bývala Jarkova výletní restaurace a v letech 1993 – 2012 Benátky.

 

Komentáře uzavřeny...