Jubilující fotograf Jaroslav Malík ve Fotografické galerii Fiducia

Napsáno: 24. ledna, 2017

Ostravská Fotografická galerie Fiducia (FGF) pořádá ve čtvrtek 26. ledna 2016 v 18 hodin zahájení výstavy Jaroslav Malík – Křížová cesta (Emila Navrátila). Vernisáž uvede fotograf Miro Švolík. 

Výstava ke kulatému  výročí fotografa Jaroslava Malíka. Část expozice bude ke zhlédnutí také ve vstupních prostorách Antikvariátu a klubu Fiducia.  Křížová cesta (Emila Navrátila) – vzpomínka na dědu, kterého autor nikdy nepoznal. Emil Navrátil zemřel v rakouském koncentračním táboře Stein v roce 1942. Soubor je sestaven z dochovaných materiálů – fotografií, motáků a z dofocovaných reflexí. Svébytná bude i instalace do 14 dřevěných rámů křížové cesty.

V roce 1993 absolvoval Jaroslav Malík bakalářské studium na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, v roce 1998 ukončil magisterské studium tamtéž fotografickým cyklem „Moje malá próza Róza“. V roce 2003 absolvoval doplňkové studium pedagogiky na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Roku 1999 Jaroslav Malík zakotvil v Ostravě, kde začal učit na Střední umělecké škole, tady působí na oboru Tvůrčí fotografie a nová média dodnes. Vyučuje převážně Praktická cvičení a technologii, ve výuce fotografie se zaměřuje především na klasickou techniku černobílé fotografie, která je na úbytě, převládají témata jako je dokument, zátiší, portrét v přirozeném prostředí, krajina. Ve své volné tvorbě s velkým zaujetím využívá velkoformátových kamer historické hodnoty, používá archaické a sentimentální fotografické techniky. Do Malíkova stylu neodmyslitelně patří imaginativní fotomontáže v žánru zátiší, subjektivní dokument a konceptuální soubory.

Zdroj: Fotografická galerie Fiducia

Informace o vernisáži a výstavě Jaroslava Malíka naleznete také ZDE.

Komentáře uzavřeny...