Přednáška fotografa a publicisty Josefa Mouchy ve Fiducii

Napsáno: 16. května, 2012

Antikvariát a klub Fiducia zve na přednášku:
Josef Moucha: Obrazy z dějin fotografie české
Kde: Antikvariát a klub s galerií Fiducia
Kdy: 15. května 2012 v 18 hodin


Název přednášky je vypůjčen z titulu nedávno vydané knihy, inspirované přínosy osobností, rozšiřujících hranice uměn jakými byli, případně jsou: A. Mucha, K. Novák, F. Drtikol, J.Rössler, D. J. Růžička, J. Funke, E. Wiškovský, A. Hackenschmied, J.Štyrský, F. Vobecký, M. Hák, Z. Tmej, V. Zykmund, E. Fuková, E. Medková, J. Svoboda, J. Toman, B. Kolářová, J. Saudek, V. Židlický, B. Holomíček, T. Drahoš, J. Šigut, J. Koudelka, J. Sudek.
Součástí programu je projekce vybraných děl a zasvěcený komentář k nim.
Teoretický spis lze pořídit na místě zabakční cenu 150 Kč.
Josef Moucha (*1956) je fotografem a publicistou. Během studií Fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze (1975–1980) začal vystavovat a o fotografii psát. Byl redaktorem Revue Fotografie (1990–1995) a pololetníku Fotograf (2002–2007). Přispívá do Hospodářských a Literárních novin, Ateliéru a měsíčníku Foto.
Je autorem monografií o snímcích secesního malíře Alfonse Muchy, o portrétech Františka Drtikola, o privatissimech Josefa Sudka, o fotografické tvorbě Evy Fukové a o práci dokumentaristů Milana Pitlacha, Jana Lukase a Jiřího Hankeho. Inicioval a spolupořádal četné individuální i kolektivní výstavy.

Komentáře uzavřeny...