Jello Biafra and The Guantanamo School of Medicine se chystají do Brna

Napsáno: 09. srpna, 2015

Spoluzakladatel kultovních Dead Kennedys, neúnavný aktivista s punkovým srdcem, básník a textař JELLO BIAFRA vystoupí se svou kapelou  THE GUANTANAMO SCHOOL OF MEDICINE ve čtvrtek 27. srpna 2015 v brněnském klubu Fléda. V roli kvalitních předkapel se představí pražská Hanba a rožnovskýTelefon. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Zatímco v České republice dosud vystupoval Jello Biafra především na festivalech, na konec letošního srpna připravil (nejen) pro Brno poctivou koncertní nálož, která zrekapituluje kapitolu po kapitole dějiny světového punku.

JBATGSOM

JELLO BIAFRA AND THE GUANTANAMO SCHOOL OF MEDICINE

Jello Biafra patří už téměř 40 let k hybatelům punkového vesmíru. Jako spoluzakladatel a frontman Dead Kennedys patřil od počátku k nejhlasitějším kritikům konzumu v USA – a stal se vůdčí osobností vznikající anarchopunkové komunity. Po rozpadu Dead Kennedys působil například v kapelách The Witch Trials a Lard, spolupracoval mimo jiné také s Ministry či Napalm Death.

THE GUANTANAMO SCHOOL OF MEDICINE je první Biafrova kapela od rozpadu Dead Kennedys, kterése věnuje naplno. Spojuje to nejlepší z vrcholné éry punku 70. let minulého století a Biafrovu neustálou potřebu konfrontovat a experimentovat s hudbou, stejně jako zkoušet a napínat trpělivost světových elit. Pětičlenná divoká a úderná smečka, tvořená hodně zdatnými a v echtovních kapelách vyhranými muzikanty, hraje společně od roku 2008. Od té doby zvěstuje, zač je toho v punku loket, křížem krážem planetou od Evropy po USA a naopak. Jejich hudba staví na punkové razanci raných Dead Kennedys, kterou řízně okořeňuje detroitským protopunkem ve stylu Stooges a Iggyho Popa, kytarovým noisem, stejně jako odkazem k industriální hudební scéně.

Další informace o konceru naleznete ZDE. Facebook událost ZDE.

Hrajte s námi o dva volné vstupy na koncert

Pokud do 15. srpna 2015 správně odpovíte na naši soutěžní otázku, můžete vyhrát volný vstup pro jednu osobu na brněnský koncert, na kterém vystoupí Jello Biafra and The Guantanamo School of Medicine. Vyhrát můžou dva vylosovaní soutěžící, kteří zašlou v uvedeném termínu správnou odpověď.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenovalo první album, které vydali Jello Biafra and The Guantanamo School of Medicine? Uveďte název debutového alba a rok jeho vydání.

Odpovědi zasílejte na emailovou adresu: herbert@email.cz. Můžete také telefonovat, případně písemně odpovědět ve formě SMS na telefonní číslo: +420 739 920 545. Sdělte své jméno, příjmení a místo bydlíště (město, obec, vesnice…).

Uzávěrka soutěže je v sobotu 15. srpna 2015 v 15 hodin. Jména výherců budou zveřejněna na našich (těchto) webových stránkách.

Výherci soutěže:

David Komrska (Jesenice)
Ivana Tomášková (Ostrava)

Gratulujeme a přejeme skvělý (nejen) hudební zážitek!

Komentáře uzavřeny...