Tato stanice podporuje jednodenní ostravský happening „Tady žijeme!“ (Více o akci pod obrázkem – viz „Celý příspěvek“)

Napsáno: 24. března, 2013

Ostravský kulturní festival „Tady žijeme!“  –  Ostrava jako zdroj inspirace
OTEVŘENÁ VÝZVA VŠEM (nejen) ostravským umělcům:
Jednodenní kulturní happening a minifestival propojující různé druhy umění a spojující všechny tvůrčí Ostravany vyhlašuje soutěž o nejvýstižnější básně o městě Ostrava!!! Zároveň hledáme výtvarné umělce pro graffiti /výtvarnou bitvu (battle).
Zapojit se může kdokoliv, pro koho je Ostrava inspirativním městem.
Pro básně jsme zvolili jako východisko tyto tři okruhy:
1. ”Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem…” (Petr Bezruč)
2.  Černá a bílá Ostrava …
3.  Žijeme tady!!! …
Nejzajímavější básně z každého okruhu budou využity jako inspirace pro výtvarné umělce v naší graffiti/výtvarné live soutěži. Zároveň zveme všechny básníky k účasti. Zapojit se může jakýkoliv výtvarný umělec, požadujeme zaslání tří ukázek z Vašeho výtvarného díla včetně Vaší motivace – zašlete nám sto slov, vyjadřujících Váš vztah k Ostravě, pohled na město i propojení s myšlenkou celého projektu „Tady žijeme!“
Vybraní umělci vytvoří přímo před zraky diváků své výtvarné dílo – a to ve třech kolech. Finální kolo bude rozhodující. Inspirací umělcům budou básně, které obdržíme v rámci naší otevřené poetické výzvy. Výsledná výtvarná díla posoudí porota v otevřeném dialogu s umělci i diváky, jejichž hlas bude pro porotu také důležitý. Výtvarná díla si zachovají “putovní charakter”, to znamená, že mohou být umístěna ve veřejném prostoru, a pak putovat (nejen) po ostravských kavárnách, kulturních institucích a dalších místech, aby naše myšlenka “Tady žijeme!” žila i nadále.
Cílem naší výzvy je skrze poetickou soutěž a následný výtvarný happening / bitvu vzdát hold Ostravě    i lidem, tvořícím v průběhu její existence specifického ducha tohoto města, a podpořit v nich sounáležitost i hrdost. Očekáváme umělecká díla vytvořené s cílem zachytit specifický úhel pohledu každého tvůrce na dané téma, snahu reflektovat či přehodnotit toto téma v kontextu současnosti          i budoucnosti Ostravy a možností, které toto město nabízí.
1. Básníci, Vaše verše nám zasílejte na níže uvedenou e-mailovou adresu vždy s uvedením tématického okruhu, který Vás inspiroval.
2. Výtvarníci, zašlete nám ukázky z Vaší tvorby (fotografie či prezentace minimálně tří výtvarných děl), portfolio, odkaz na Vaše webové stránky a sto motivačních slov.
To vše do 15. května 2013 na e-mail: tadyzijeme@gmail.com
Zástupci pořádajících občanských sdružení Open Doors a Upstairs vyberou básně, které budou inspirací pro výtvarné umělce. Zároveň rozhodnou o tom, kteří výtvarníci se do projektu zapojí – tito budou včas informováni.
POJĎTE S NÁMI ZACHYTIT VÁŠ POCIT/NÁZOR NA OSTRAVU!!!                                             Zvou mediální partneři: Protimluv – revue pro kulturu a internetová stanice Radiocyp.cz

jedna reakce

  1. Veronika napsal:

    Tohle je dobré, to se hezky poslouchá čte! V.