Jakub Tichý provětrá hnízdo Černé vrány a pročechrá její peří

Napsáno: 11. června, 2013

Klub Černá vrána a internetová stanice Radiocyp.cz uvádějí koncert Jakuba Tichého

Ve čtvrtek 20. června 2013 ve 20 hodin se uskuteční v klubu Černá vrána, který se nachází v Ostravě-Mariánských Horách na ulici Přemyslovců, ostravské premiérové uvedení nového řadového alba folk-punkového autora a interpreta Jakuba Tichého, nazvaného prozaicky „Nic               ze života“. Mimo nových písní zaznějí i staré oblíbené a osvědčené „kousky“.

O albu a autorovi

Nový titul spatřil světlo světa tři roky po předchozí řadové desce Tragédie, která se setkala s velmi pozitivními ohlasy. Další autorský počin svérázného písničkáře, blogera, organizátora kulturních akcí   a citlivého pozorovatele života Jakuba Tichého, jenž se označuje na svém FB profilu také jako Hudební skupina Jakub Tichý, obsahuje čtrnáct skladeb (Jednoho dne jistě zazvoní, Kytička, Blbec, Všichni mě serete aj.) na ploše, která čítá téměř 42 minut. Na jeho nahrávání se podílela spousta autorovi milých hostů; kterými byli kupř. Petr Janák (Trailer Trash), Martin Roženek (Ador Dorath), Dušan Helfštýn (Prouza), Václav Holub (Pokustone), Jakub Votoupal (LÍHeň) a další. Nahrávalo se v GM Studiu v Jablunkově. V pořadí druhé album bylo oficiálně pokřtěno dne 17. května 2013 ve Frýdku-Místku, kde Jakub Tichý žije a tvoří.(Foto: archiv Jakuba Tichého)

Součástí zmiňovaného „cédéčka“ je také booklet, čítající 28 stran, který bude v brzké době             ke stažení i na webu.

Ukázky z alba (7 písní) naleznete ZDE.

Oficiální videoklip k písni Jednoho dne jistě zazvoní:

Jakub Tichý vlastními slovy:

Písničky píši asi od roku 2006, sólově vystupuji od roku 2008. Pilně koncertuji – podle toho, kdo mě kam pozve – po celé republice ( a občas také na Slovensku). Vedle sólové „kariéry“, si pěstuji ještě dřevní folkové duo Kujóni.

Stran nějakých žánrů: Většinou tomu říkáme folk-punk, ale v podstatě vychází z tradičních, poněkud usedlých a instrumentálně zdatných folkařů; člověk zkrátka mlátí do kytary, zpívá do toho… Samozřejmě jde o autorské věci. Je v podstatě jedno, jestli tomu někdo říká folk-punk, anti-folk           nebo freak-folk… (hrb)

Komentáře uzavřeny...