Horký tip: BOSS a sekretářka (CZ) a Les Rhinocéros (USA) v Plan B Hardcore Cafe aneb Rezidenti MMM a hoši ze Zornova labelu

Napsáno: 05. června, 2013

Ostravský klub Plan B Hardcore Cafe uvede v úterý 11. června 2013 koncert skupin BOSS a sekretářka (CZ) a Les Rhinocéros (USA). Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek. Setkání světa hledačů!
BOSS a sekretářka (Olomouc; CZ)
Kapela na sebe výrazně upozornila coby instrumentální projekt (bicí, basa, kytara, synťáky), umocňovaný zadní videoprojekcí. „Momentálně hrajem koncerty bez projekce, protože Indoš propil kasu na nový komp, aspoň Palma pořádně vaří na kastroly.Na kytaru v současnosti hraje střizlivá Iris,“ uvádí kapela na stránkách MamaMrdaMaso, takže uvidíme, jak tomu bude v Ostravě.
Na labelu MMM vyšlo, debutové album „Zanech řečí“, které je zde volně ke stažení. Jedná se o kolekci (ne)pevně sevřených minimalistických skladeb, postavených v první řadě na hybných rytmických figurách basy a bicích, které střídmě doplňují klávesy a kytara. Seskupení charakterizuje špetka hranatého noise-rocku, troška matematických posloupností a vzorečků, ale přitom hodně uvolněný,     až taneční feeling. Jak sami říkají: „Celé to stojí na tom, že chceme dělat lidem spoko.“
Les Rhinocéros (Washington DC, USA)
Začátky skupiny sahají do roku 2008, kdy ve Washingtonu, D. C. založili dva spolužáci ze střední školy, jmenovitě saxofonista Kenneth Congmon společně se skladatelem, basistou a zvukovým experimentátorem Michaelem Coltunem improvizační duo.
Po Congmonově odchodu, přibral Colton další dva spoluhráče, se kterými specifikovali sound a směr hudby Les Rinocéros. Kapelu lze označit za vskutku – a bez nadsázky  –  nadžánrovou; v jejich kompozicích lze najít prvky rocku, world music, reggae music, klezmeru, noise, ambientu, jazzu        a dalších hudebních stylů. Hudba Les Rhiocénos je minimalistická, emociální i expresivní. Vkusná      a vytříbená eklektika!
Aktuální sestava tria: Michael Coltun – basy, efekty, smyčky, hračky, hluky, kytary, bicí nástroje atd.; Amit Peled – kytary, efekty, smyčky, hluky a Jonathan Burrier –  bicí, perkuse.
Skupina Les Rhinocéros u labelu Johna Zorna Tzadik dvě alba: eponymní Les Rhinocéros (2011)         a letos v květnu volně navazující Les RhinocérosII.
Les Rhinocéros jsou nosorožcem s hodně ostrými rohy, zkrátka nejedná se o nosorožce (hudebně) tuponosého ani tuporohého!

Komentáře uzavřeny...