Fotoreport ze křtu CD Ladibora Dandy + Soutěž o album Sudetský punkfolk

Napsáno: 15. ledna, 2018

V pátek 22. prosince 2017 se konal v rýmařovské Kavárně DJ Stanley Club 13 křest CD alba Sudetský punkfolk místního barda, žijícího momentálně v Praze, Ladibora Dandy.

Hudebními hosty večera byli frýdecko-místecký folk-punkový autor a interpret Jakub Tichý a Jan „Bogy“ Lörinc aka Karpatská drůbež. Kmotrem alba se stal Jan Přikryl vulgo Johan, který se podílel i na zvuku alba.

Večerní trojkoncert probíhal ve velice přívětivém prostředí a v nefalšovaném přátelském duchu. Bogy opětovně potvrdil, že se v intimním a přátelském prostředí cítí jako příslovečná ryba ve vodě. Jakub Tichý přijel s vypůjčenou kytarou (od souputníka a kamaráda Ondřeje Tuřoně), začal s takovým zápalem, že brzy vzaly za své úchyty vnitřního snímače. Zbývající část setu dohrál Jakub na Ladiborovu kytaru. V divokém tempu zazněly jak písně starší, tak i songy z nového alba (každou chvílí vyjde). Došlo i na hraní na přání. A potom nastalo velké finále, během něhož se uskutečnil i křest výše uvedeného alba. Ladibor předvedl nefalšovanou sudetskou jízdu. Hodně podařený večírek!

Po vskutku výživném koncertě proběhla neformální autogramiáda. Na místě byl mání také plakát, na kterém se kromě Ladibora, nacházejí i jeho „ispirátoři“, tedy Dalibor Janda a Dan Landa. První ze zmiňovaných byl skutečně „naživo sejmut“ Ladiborem v Horním Městě u Rýmařova na slavnostech města v průběhu loňského léta. Když Ladibor požádal Dalibora o společnou fotografii, ten ochotně svolil se slovy: „Tak pojď, ty Hurikáne!“  Zato „montážovaný a kolážovaný“ Dan, respektive jeho kejklířská hlava na fotografii poutače zlověstně „po Žitovsku“ vykukuje jako duch z temnot… (viz následující snímek).

Soutěž (3×1) o CD album Ladibora Dandy Sudetský punkfolk

V rámci naší soutěže máme k dispozici tři kusy CD alba Sudetský punkfok, pokud správně odpovíte na dvě soutěžní otázky (jedna lehká, druhá o malinko težší), můžete se stát majitelem/majitelkou jednoho z nich.

Debutové CD album obsahuje jedenáct autorských písní; naleznete na něm intimní výpovědi a zpovědi, sociální, politická i aktivistická témata, polohy veselé i mrazící, které různými formami a způsoby přinutí také k zamyšlení.

Pro pořádek uvádíme, že před tímto dlouhohrajícím (Long Play – LP) debutem vydal Ladibor ještě Dandemo (2012) a split kazetu (MC) s CHKO Luisenthal (2017).

Otázky

Ze kterého města pochází Ladibor Danda?

a) Krnov
b) Bruntál
c) Rýmařov
d) Vrbno pod Pradědem

Od kterého roku vysílá internetová stanice Radiocyp.cz?

a) 2011
b) 2013
c) 2012
d) 2010

První tři odesílatelé/odesilatelky správných odpovědí obdrží CD album Ladibora Dandy, nazvané Sudetský punkfolk. Své odpovědi posílejte na e-mailovou adresu herbert@email.cz do 31. ledna 2018

Nahrávky Ladibora Dandy, Jakuba Tichého a Karpatské drůbeže můžete slyšet také ve vysílání této stanice.

V následující fotoreportáži přinášíme pár momentek ze křtu alba.

Klikněte na náhled, poté listujte šipkami a pokračujte v prohlížení fotografií.

2 komentářů

  1. herbert napsal:

    To si piš! 🙂

  2. Pekel napsal:

    To muselo být vskutku hezké!