Festival Krákor 2014 se nenápadně přibližuje

Napsáno: 24. dubna, 2014

Již 16. ročník festivalu Krákor proběhne ve dnech 27. až 29. června 2014        v Ostopovicích u Brna (opětovně v ruinách tzv. Hitlerovy dálnice). Naše sta- nice je jedním z mediálních partnerů tohoto subkulturního podujetí.

Křtiny a uvedení

KRÁKOR – KRONIKA 1998-2013
Skvostná fotografická část fotografů z 1FPC Brno, jmenovitě Arnošta Zukala, Vladimíra Sabo a dalších… Textová část popisuje historii předchozích patnácti let festivalu. V knize naleznete řadu rozhovorů s umělci spjatými s festivalem Krákor.

DG 307 – PUBLIC REHEARSED PRAHA-NEW YORK- druhé vydání desky, která vyšla v roce 2009     v limitované sběratelské edici jako CDr v plechovce.

NICMOC KVINTET – NIC MOC NEČEKEJTE
– debut brněnské kapely kolem malíře a fotografa Vladimíra Havrana Smýkala.

HAVÁRNA – ÓDA NA PIČU
– olomoucká bordelářská kapela Havárna natočila v listopadu 2013 studiový materiál pro novou desku. Titul bude oděn do zcela netradičního balení.

ŽEN
Pohrobek kapely V obležení žen Michal Bártek ve studiu Chlív natáčí materiál na sólové album. Jemné, procítěné písně. Víc než obyčejné písničkářství.

DNO 20
Říká se, že časopis lze brát vážně, dožije-li se desátého čísla. Maloformátové brněnské Dno tuhle cifru právě dvojnásobí. Tenhle milý samizdat pokřtíme za přítomnosti hudebního projektu Česnekový hlavy.

UŠI A VÍTR – 2014/06
Speciální číslo Měsíčních novin Uši a Vítr. Od ledna vychází k vyjímečným akcím a v předělaném designu šestkrát do roka. Červnové číslo bude věnováno Krákoru.

Program

DG 307
HOUPACÍ KONĚ
STBEND
OTK
METALURG
KAPELA SOBOLA II.
MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY
BEZ ZÁRUKY
HAVÁRNA
NIC MOC KVINTET
DARREN EVE (GB/ČR)
KOLBEN A KAVLÍK
NIKOLA MUCHA
BARBAR PUNK
PECOCK BALL (SK)
PO PRACOVNÍ DOBĚ
SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE
KALAN (AT)
ŽEN
TŘI+
HEVER & VAZELINA
HROCHANSONY
ČOČKA
POSTIŽENÁ OBLAST
VLADIMÍR SMUTNÝ
FASK LUMA
PEPA KLÍČ AND ONE FREAK CELLO ORCHESTRA
DJ ALIEN

Fotografické výstavy

EVA MACHOLÁNOVÁ-MOTLOVÁ
1FPC BRNO A PŘÁTELÉ

Hudba, poesie, performance a jedno velké divadlo.

Festivalem provede již tradičně básník a vůdčí osobnost Kapely Soboly Marek Sobola a zcela premiérově vzácný host ze severu, undergroundová legenda, divadelník, šoumen a aktér řady hudebních uskupení Sten Vlč. Na programu rovněž řada nahlášených i nenahlášených vstupů. Performeři, básníci…

Program je uzavřen. V nejbližší době zveřejníme rovněž básnickou sekci.

Vstupné na oba dny bude k mání za 200 Kč. Vstupné na jeden den činí taktéž 200 Kč. V předprodeji získáte vstupenky dokonce za 150 Kč! Od dubna 2014 seženete vstupenky na těchto místech: Brno, Křenová ulice č. 40 (Klub Boro); Praha, Trojanova 9 (Polí5). Lístky lze také objednat prostřednictvím zásilkové služby Dřevěnácikáda.

Komentáře uzavřeny...