Experimentální Gurun Gurun v ostravském Domě umění

Napsáno: 03. listopadu, 2012

V úterý 6. listopadu 2012 se v ostravském Domě umění uskuteční vystoupení experimentálně-elektronického projektu Gurun Gurun.
Koncert, který se koná v rámci cyklu doprovodných programů k výstavě Membra Disjecta pro Johna Cage, zprostředkovalo občanské sdružení Bludný kámen.
„Pro hudbu Gurun Gurun jsou typické pomalé repetitivní melodie, hypno-minimalistická atmosféra, používání konkrétních zvuků a terénních nahrávek. Ve své hudbě kombinují digitálně upravené kytary, analogové oscilátory a gramofony s akustickými nástroji,          přičemž jejich koncerty jsou založeny na improvizaci,“ vysvětluje Martin Klimeš, kurátor koncertů v Galerii výtvarného umění v Ostravě.
Gurun Gurun založili na sklonku roku 2007 spoluhráči ze skupiny Miou Miou, klávesista Jára Tarnovski a kytarista Tomáš Knoflíček. V průběhu roku 2008 se ke kapele připojil multiinstrumentalista Federsel a po dokončení debutového alba také fenomenální hudebník a zvukový mistr Ondřej Ježek, známý mj. se zvého působení v kultovní kapela OTK.
Gurun Gurun se podíleli na kompilaci současné experimentální elektroniky labelu Ressonus, věnují se také remixování, skládání hudby pro alternativní divadlo, taneční představení i výtvarné instalace.
Vstup na koncert je volný.
Začátek vystoupení je v 19 hodin.
Foto: Kryštof Havlíček

Komentáře uzavřeny...