Divadlo Grunt uvede premiéru hry Horníci

Napsáno: 04. února, 2017

Divadelní soubor Grunt ze Smolkova již nejednou prokázal, že se s ním dá počítat i déle než jen do pouhé první premiéry. Pravdivost předchozího sdělení potvrzuje i nastudování nové divadelní hry pod názvem Horníci.

V červnu 2015 uvedli smolkovští divadelníci hru F. R. Čecha Dívčí válka, se kterou se představili divákům z moravskoslezského regionu (cca deset repríz). Derniéra uvedeného titulu se uskutečnila v červnu 2016. V témže roce předvedl soubor několik jevištních scének na motivy nezapomenutelného filmu Zdeňka Podskalského Světáci pro pobavení svých přátel a sousedů.

V únoru 2017 přicházejí „Grunťáci“ s čerstvou novinkou – černým humorem laděnou jednoaktovkou Horníci.

Jedná se krátkou komedii plnou situačního humoru s důrazem na ýraz jednotlivých postav. Hra je odlehčeným představením – a vystihuje nepříliš kladné lidské vlastnosti. Vzhledem k naznačenému zmírnění děje černě humornými replikami, nevyznívá místy jedovatá sonda do lidských morálních profilů tragicky či fatálně.

Zejména využití tradiční svérázné hornické hantýrky dává inscenaci specifický ráz. Z tohoto důvodu členové souboru nedoporučují účast návštěvníků pod 15 let.:-)

Divadelní ansámbl zůstává i nadále ryze ochotnickým spolkem; veškeré kostýmy, kulisy a přípravu scény provádějí účinkující sami. D.I.Y. v praxi. 🙂

Premiéra představení se koná v sobotu 11. února 2017 v 19 hodin, a to v prostorách tzv. Konírny Slezského Gruntu v Háji ve Slezsku (místní část Smolkov).

Součástí večera bude komponovaný pořad, který je speciálně připraven pro tuto příležitost.

Všichni jste srdečně zváni.

Vstupné můžete pořídit v předprodeji za pouhých 40 Kč v Hospodě Slezký Grunt v Háji ve Slezsku – Smolkově, případně v Infocentru v Háji ve Slezsku.

Více informací o představení a místě konání naleznete ZDE a ZDE.

Komentáře uzavřeny...