Čisté nebe – TZ: Jak chtějí politici zlepšit naše ovzduší?

Napsáno: 14. října, 2013

Dobrý den,

dovoluji si Vás informovat o předvolební anketě Čistého nebe s lídry jednotlivých kandidátek              v Moravskoslezském kraji.

Téma ankety se zaměřilo na konkrétní problémy znečištěného ovzduší na Ostravsku: laguny, nadlimitní koncentrace benzo(a)pyrenu a kontrolu lokálních topenišť. Způsoby, jakými chtějí tyto problémy řešit, přiblížilo šest regionálních zástupců stran (ANO, ČSSD, KDU-ČSL, Piráti, Strana zelených, TOP 09).

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat (kontakt viz níže).

S pozdravem,

Kamila Plocková, M. A.

Tisková zpráva:

Jak chtějí politici zlepšit naše ovzduší?

Ostrava – 14. října 2013

Laguny, nadlimitní koncentrace benzo(a)pyrenu a kontrola lokálních topenišť. Tato témata a především způsoby, jakými chtějí tyto problémy řešit politici kandidující do Poslanecké sněmovny, zajímaly neziskovou organizaci Čisté nebe. Čisté nebe se zeptalo lídrů politických stran kandidujících              v Moravskoslezském kraji, na konkrétní kroky vedoucí kzlepšení ovzduší vregionu a obdrželo odpověď od šesti z nich (ANO, ČSSD, KDU-ČSL, Piráti, Strana zelených, TOP 09).

Projektová manažerka Čistého nebe Kamila Plocková k výsledkům ankety uvedla: „Je pozitivní, vidět, že politici vnímají závažnost těchto konkrétních problémů. Mnohem důležitější ale je, aby nezůstalo jen u předvolebních slibů a slova se po zvolení do Poslanecké sněmovny změnila v praxi. V rámci odpovědí bychom od politiků také uvítali jasnější postoj a představu o realizaci u témat, jako je např. kontrola lokálních topenišť.“

Postoje politiků jsou zveřejněny týden poté, co Ostravsko zažilo první podzimní dny se zhoršenými rozptylovými podmínkami v tomto roce. Kamila Plocková k tomu dodává: „Právě letošní brzký příchod smogové sezóny ukázal, že je nutné, aby politici neproklamovali řešení  problematiky ovzduší pouze   v předvolební kampani, ale měli jej jako dlouhodobou a systematickou prioritu na celé své volené období.“

Výsledky předvolební ankety jsou k dispozici ZDE.

Kontakt:

Kamila Plocková, projektová manažerka Čistého nebe o.p.s.
kamila.plockova@cistenebe.cz
Mobil: +420/605 456 204
www.cistenebe.cz

Komentáře uzavřeny...