Cieszyn: Cyklická hudební událost na hranici – Gra/Gra/nica (Hra/Hra/nice) potřetí. Vystoupí nepřeslechnutelný Lutto Lento!!!

Napsáno: 17. června, 2014

Polské příhraniční město Cieszyn, konkrétně zdejší Świetlica Krytiky Politicznej (Centrum politické kritiky) uvádí od letošníhodubna pravidelný cyklus koncertů elektronické hudby, nazvaného GRA/GRA/nica (HRA/HRA/nice).

 

V rámci v pořadí již třetího pokračování uvedeného cyklu vystoupí renomovaný alternativní umělec Lutto Lento (vl. jménem Lubomir Grzelak). Koncert se koná v pátek 20. června 2014 v Centru politické kritiky „Na hranici“ (Cieszyn, ul. Zamkowa 1; orientační bod: Piastovská věž; do CPK (ŚKP) se dostanete zhruba za 15 minut pomalé chůze od nádraží v Českém Těšíně). V místě konání se taktéž nachází výborná galerie.

Lubomir Grzelak, používající pseudonym Lutto Lento, se řadí k čelním představitelům polské alter- nativní scény. Jeho hudební tvorba proměňuje prostory, ve kterých se ukrývá nereálný svět. Autor během svých performancí používá.neobvyklé nástroje a předměty, což umocňuje a zdůrazňuje tvůrčí jeho záměr. Žánrově se pohybuje na hranici elektronické hudby, ambientu a tzv. experimentalu.

„Využitím syntezátorů, objektů a zvukových smyček vytváří Lutto Lento zvukovou koláž, často podpo- řenou hlubokými analogovými rytmy.“

Umělec nachází inspiraci v magických rituálech, přírodních jevech, pověrách a obřadech, která se ja- koby zrcadlovitě odrážejí v jeho tvorbě.

Lubomír Grzelak je zakladatelem hudebního vydavatelství Sangoplasmo Records a spolumajitelem DUNNO Recordings, mj. vystupoval na mnoha hudebních festivalech a koncertních prostorech v Pol- sku i za jeho hranicemi.

Lutto Lento vystoupí na festivalu Tauron Nowa Muzyka 2014 v Katovicích (dva dřívější  ročníky tohoto festivalu se konaly právě v Cieszynie, kde klání původně vzniklo).

Začátek akce je v 21.30 hodin.

Volný vstup na všechny koncerty zmiňovaného cyklu má pomoci k přiblížení okrajových uměleckých disciplín a žánrů veřejnosti.

Vstup zdarma!

Komentáře uzavřeny...