Cieszyn: Cyklická hudební událost na hranici – Gra/Gra/nica (Hra/Hra/nice) počtvrté. Tentokrát s Wilhelmem Brasem!!!

Napsáno: 01. července, 2014

Polské příhraniční město Cieszyn, konkrétně zdejší Świetlica Krytiky Politicznej (Centrum politické kritiky) uvádí od letošníhodubna pravidelný cyklus koncertů elektronické hudby, nazvaného GRA/GRA/nica (HRA/HRA/nice).

 

V rámci dalšího – v pořadí již čtvrtého – pokračování uvedeného cyklu vystoupí renomovaný hudebník Wilhelm Bras (pod tímto pseudonymem se skrývá slezský experimentátor Pawel Kulczyński). Koncert se koná v pátek 4. července 2014 v Piastovské věži na Zámeckém vrchu.

Středověké zdi Piastovské věže rozezní hudba Wilhelma Brase, jenž je znám extremálními zvuky, ne- všedními koncerty pod širým nebem, stejně jako ojedninělými audioinstalacemi, performančními a de- signerskými počiny. Kluczyński vulgo Bras je také zaníceným stavitelem atypických analogových hudebních nástrojů, z nichž některé budete moci vidět a slyšet  na pátečním koncertě.

Wilhelm Bras přetavuje a kuje své hudební zkušenosti do syrové – a přesto pro posluchače – dostu- pné formy. Umělec pootevírá vrátka organickému světu pérujících hluků, krkolomné zvukové „voltáže“    či skřípotů. Glitch se tu střetává s kraválem, techno s funky, a to vše je provázáno s neopakovatelným zvukem  – dočervena rozhicovaného –  syntezátoru vlastní výroby.

Aranžmá koncertů připomíná temné chodby slezských dolů, kde je jediným zdrojem světla lampička-čelovka.

První album  Wilhelma Brase, nazvané  „Wordless Songs By The Electric Fire”. vyšla u Mik Musik. Momentálně se připravuje vydání druhé desky na vinylu, která vyjde u labelu Dunno.

Pokud jde o umělcovy počiny, stojí určitě za zmínku koncerty u příležitosti Unsound Festivalu v New Yorku, případně Rokolektivu v Bukurešti.

V současné době se Brass věnuje tanečnímu projektu Lautbild, kde využívá jiné zvuky a nástroje.

Pozor!!! Začátek koncertu je přesně v 21 hodin!!!

Vstup zdarma!

Komentáře uzavřeny...