Chee Chak Tips! zve na Child Abuse (USA) a další do klubu Plan B

Napsáno: 02. října, 2014

Pod hlavíčkou neunavného neformálného sdružení se v pátek 3. října 2014 uskuteční v ostravské subkulturní platformě Plan B Hardcore koncert newyorksých Child Abuse, a to za podpory Count Portmon a Massoly. 

 

Program:

CHILD ABUSE (USA / NYC)

Kapela má za sebou dvě alba (Child Abuse z roku 2007; Cut and Run z roku 2010), několik splitů (Zs, Octis, …) a nejedno evropské tour, z nichž to poslední proběhlo v roce 2012 s našimi oblíbenci Staer. Toto trio tvoří Tim Dahl (basa, zpěv), Oran Canfield (bicí) a Eric Lau (klávesy, zpěv) a všichni jsou aktivními členy newyorské alternativní scény. Ústřední postava této formace, Tim Dahl, spolupracoval nebo spolupracuje s řadou dalších známých muzikantů jako je John Zorn, Lydia Lunch, Weasel Walter nebo Yusef Lateef.

Samotný zvuk kapely je nejčastěji charakterizován ve škatulkách noise rock, death metal či free jazz, za čímž se skrývá hutná ale přesto hravá kombinace šílených basových linek, až matematicky přesného bubnování a maniakálních kláves, to vše podpořené temným a až vizionářsky dekadentním zpěvem.

COUNT PORTMON (CZ / Praha)

Ve využití hluku je tentokrát Count Portmon (Jan Faix) opatrnější – a tak ve srovnání s jeho předchozími počiny působí nové album poměrně umírněně. Estetiku dekadence i jakousi sympatickou zvrácenost – si ovšem – stále udržuje.

MASSOLA (CZ / Ostrava, Přerov)

Agilní a nípaditá Massola přechází od akustického hardcore k freejazzu a k noise; všechny tyto polohy spojuje do organicky znějící hudby.

Komentáře uzavřeny...