Fotoreportáž: Kapely The Bachory a Krausofon Dygital slavily v Hudebním bazaru

Napsáno: 19. listopadu, 2017

V ostravském klubu Hudební bazar se v pátek 17. listopadu 2017 konal dopředu avizovaný (mnohými příznivci dlouho očekávaný) narozeninový dvojkoncert (viz naše upoutávka na akci  ZDE) spřízněných kapel The Bachory (Invazivní punk) a Krausofon Dygital (Industriální punk), ze kterého se nakonec stal trojkoncert. Nadávkem – do třetice všeho dobrého – vystoupil  sólově Martin „Rejža“ Režný (live act).

Personálně obměněná a muzikantsky vydatně posílená (Michal a Jenda) post-punková smečka The Bachory překvapila svou údernosti, naléhavostí a sdělností. Mima v roli front(wo)manky by si v pohodě mohla „střihnout“ duet s Patti Smith! Výborný úvod večera. 

Také spřízněná a muzikantský částečně propojená (chcete-li sesterská, neboť i zde se mj. objevují Jirka a Mima) původně industriální brigáda hlukové práce Krausofon Dygital překvapila novými přístupy a nasazením. Tentokrát zaznělo více muziky, občas kompozicemi probleskly  noiseové reminescence, industriál o sobě dával znát v jemných náznacích. Kapele tato poloha vyloženě „sedla“.

Oficiální programovou část večera uzavřel live act set Martina „Rejži“ Režného, který – jak bývá jeho nepsaným zvykem – rozhodně nezklamal. Bylo co poslouchat – a vstřebávat.

Večírek pokračoval ještě dlouho po své oficiální části pokračoval vydatným jamováním (s přibývajícím časem náležitě posilněných) ostravských muzikantů. Vše se v uvolněné atmosféře protáhlo do časných ranních hodin dalšího, tedy sobotního dne…

Sporadicky řečeno: Po všech čertech povedený večírek!

Pro představu si následně můžete prohlédnout pár fotografií z oficiální části večera (a pár momentek pořízených těsně před koncertem, respektive bezprostředně po jeho skončení).

Klikněte na náhled, poté listujte šipkami a pokračujte v prohlížení alba.

Komentáře uzavřeny...