Byli jsme na Krákoru aneb Krátké ohlédnutí za kultovním festivalem

Napsáno: 09. července, 2015

Jak možná víte, naše internetové rádio ve vší počestnosti prezentovalo v sobotu 27. června 2015 – na 17. ročníku festivalu Krákor v Ostopovicích u Brna – vlastní scénu, na které vystoupilo jedenáct učinkujících subjektů (projektů, kapel nebo sólistů). Celý festival, odehrávající se v klidném, povznášejícím a příjemném prostředí, proběhl v přátelské atmosféře – a bez přítomnosti agresivních či psychopatických jedinců. Naše scéna se naštěstí neztratila, o čemž svědčí i nabídka organizátorů pro příští ročníky, čímž je zaděláno na obnovenou tradici druhé scény na Krákoru. Jsme rádi, že se oboustranná dlouhodobá příprava vyplatila.

Nakonec byli – přes počáteční obavy – spokojeni jak Fido (mj. ze spřízněného rádia Dráťák), coby hlavní organizátor a duše festivalu, stejně jako vystupující na scéně Radiocyp.cz na cestě, tak i naše „rádiocypácké“ maličkosti – a především skvělí festivaloví návštěvníci. Děkujeme organizátorům, vystupujícím i divákům. Zkrátka děkujeme všem za spolupráci, vstřícnost, ochotu a toleranci.

Můžeme prozradit, že už je domluvena první kapela, která vystoupí na naší scéně příští rok… Další podrobnosti, týkající se malé scény, jsou v jednání. Nechejte se překvapit.

Pro ty, kteří chyběli a nebyli na místě, nabízíme jako symbolické ohlédnutí alespoň video s Jiřím Neduhou, který vystoupil jako první, a to přesně s pomyslným úderem sobotního poledne. Další účinkující na scéně Radiocyp.cz na cestě: Rezavé trubky, Jakub Tichý (který zde, také provázel programem), Duo Juyos Complet, Milan Andrássy & Trauntenroll Company, Drubez, Massola, Kujóni, Klec, Hlubina a Ružový Vankúš. Sobotní programové menu na pódiu našeho internetového rádia bylo věnováno památce obětí komunistických, fašistických a dalších totalitních a zrůdných režimů.

Fotografie z akce naleznete mj. kupříkladu ZDE (i s hodnocením hlavního organizátora), ZDE a případně také ZDE. Nefalšované fotografické panoptikum týpků a typosek. S Ondřejem a se členy kapely Klec jsme – oproti zvykolostem – vedle některých jedinců působili velice decentním dojmem, skoro jako Rychlé šípy ze severní Moravy.:-)

Příští, v pořadí již 18. ročník se bude konat pravděpodobně o posledním červnovém víkendu roku 2016. Pojedete-li tou dobou „náhodou“ okolo, nezapomeňte se zastavit… Určitě nebudete litovat.

Komentáře uzavřeny...