Bury zve na červencové koncerty k Peciválům. Již ve čtvrtek Už Jsme Doma!!!

Napsáno: 29. června, 2015

Čaute!

Dovolujeme si Vás pozvat na dvě hudební akce, které proběhnou v restauraci  U Peciválů v rámci projektu “Kulturní Pecivál“. Začátky obou koncertů, které – díky možnosti zastřešení za jakéhokoliv počasí (!) – proběhnou  na zahrádce, jsou ve 20 hodin. Vstupné na vystoupení je zdarma, tedy nulové!!!

Jako první jsme pro Vás připravili na čtvrtek 2. července 2015 koncert kapely UŽ JSME DOMA (UJD). Legenda alternativní scény, letos slavící 30 let existence, opět v Ostravě!!! Stylově lze jen těžko kapelu obecně charakterizovat. Hudba kultovních UJD v sobě kombinuje jakýsi druh intelektuálního punku, slovanskou hudební provokaci, africké rytmy, orchestrální punk, funky, ska, gregoriánské chorál, avantgardní melodie, disharmonii, korozi, epileptické a chaotické rytmy – a mnoho dalšího… Žánrové zaměření kapely bývá někdy označováno také jako post-punk nebo jazz-punk. V zahraničí bývá skupina zařazována mezi tzv. Prog Music, případně Avantgarde Music.

 

UJD plakát

O dva týdny později, ve čtvrtek 16. července 2015, vystoupí REBETIKO – tradiční řecká hudba z Ostravy. Kolik pocitů vůní barev a obrazů dokáže u milovníků této hudby vyvolat jedno jediné slovo! Je v ní slyšet smích i slzy oddanost i žárlivost pokora a v posledku i hrdost národa nezlomeného ničím vnějším, národa, který nikdy neklesá na mysli a vždy, když už není kam couvnout, se vzchopí k protiútoku…

Více se o chystaných akcích dozvíte ZDE.

Za Pecivála s pozdravem

Bury

U PECIVÁLŮ
Stodolní 4
702 00 Ostrava

Rebetiko plakát

 

 

Komentáře uzavřeny...