Biorchestr v Ostravě (Hudební bazar) a ve Frýdku-Místku (Sokolík)

Napsáno: 12. listopadu, 2014

BBrněnská skupina Biorchestr původně vznikla jako sólový počin multiinstrumentalisty Aleše Pilgra (také Květy a program BUM BUM BUM ve skupině Ty Syčáci ). Od roku 2009 působí kapela jako duo, k čemuž došlo příchodem zpěvačky, klávesistky a perkusistky Jany Koukalové (dnes Pilgrové). V roce 2012 se Biorchestr rozrůstá na trio: další akvizicí     se stáva Tomáš Jenček (violoncello a kontrabas).

První dvě alba si skupina vydala ve své režii  (Nos, Papučka –  pod hlavičkou Amakvaré rec.), třetí album, nazvané Umakartové, pak vyšlo u labelu Indies Scope.  Aktuálně vychází u vydavatelství Polí5 album Io. Skupinu je možné v těchto dnech podpořit buďto na webu, kde je možné si k poslechu alba zakoupit pozemek na měsíci Io, případně na jejich vystoupeních.

Nejbližší koncerty Biorchestru se konají v pátek 14. listopadu 2014 v ostravském klubu Hudební bazar (ve 20 hodin) a v neděli 16. listopadu 2014 (v 19 hodin) v prostorách salónku v restauraci Sokolík ve  Frýdku-Místku. Na druhém z uvedených míst vystoupí s krátkou performancí – jako host – Martin Režný, a to pod hlavičkou projektu Hungrybrnks.

Biorchestr

 

Komentáře uzavřeny...